Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Yapılışı

Siyah beyaz klasik renklerde harika bir bebek battaniyesi tarifi. Çift taraflı bebek battaniyesi yapılışı çok güzel bir örnek. Birçok renk uyumu ile örebilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerini tamamladıktan sonra kenarına aynı renklerle sık iğne ve trabzanlar yaparak kenar oyası yapabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniyesi yapımını alt kısımda sizlere ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışları için birçok ip kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken iplere göre boyutların değişeceği. Hazırsanız bebek battaniyesi örgü detaylarına geçelim.

Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Her renkle örüldüğünde süper duracak bir örnek. Bebek battaniyesi modellerinin her 2 tarafını da kullanabilirsiniz. Gri sarı, gri mavi, gri pembe, kırmızı beyaz, kırmızı siyah, mor sarı gibi birçok rengi uyumu ile örebilirsiniz. Modeldeki bebek battaniyesi 5,5 mm tığ ile örülmüş. Ölçüleri 96,5 cm x 117 cm. Battaniyeyi istediğiniz ölçüde örebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken 10 ve katları +4 zincir çekerek başlamak. Modele 144 zincir ile başlanmış. Ve aşağıdaki şema uygulanmaya başlanmış. % 100 akrilik bir iplik kullanılmış. 141 gram ipliklerden 3 adet beyaz 3 adet siyah kullanılmış.

Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Yapılışı

İlk renk ile 144 zincir çekerek başlıyoruz. 4. zincire batarak 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip 4. trabzana batıyoruz. Yanındaki zincire  1 trabzan daha yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerliyoruz.

2. turda ise renk değiştiriyoruz. Bir önceki turda 3 zincir atlamıştık. Ortasına 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Bu şekilde tur sonuna kadar ilerliyoruz. 3. tura geldiğimizde yine renk değiştiriyor şemadaki gibi örmeye devam ediyoruz. İpi koparmadan yanlardan ilerletiyoruz.

Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Çift taraflı bebek battaniyesi yapılışı oldukça kolay. Yukarıdaki resimden de görebilirsiniz.

Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-reversible-geometric-crochet-blanket/CAC0502-027778M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler