Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motif Örnekleri

Tığ işi örgü modellerinden bebek battaniyesi modellerinde, hırka modellerinde, kırlent modellerinde ve daha birçok örgü modelinde kullanacağınız süper bir örnek. Her renkler ile örebilirsiniz. Motif örneklerinin yapılışını videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek örebilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak hem çiçekli, hemde tomurcuklu bir model. Bebek battaniye modellerinden tığ işi örgüler dışında şiş örgü modellerini de çok kullanıyoruz. Şiş örgü battaniye modelleri anlatımlı olarak, resimli olarak, videolu olarak hazırlıyoruz. Kuzular, kalpler, yapraklar, çiçekler, popcornlar, fıstıklarla harika modeller örüyoruz. Ajurlu çilek örgü modeli yapılışı battaniye için çok güzel bir model. Şimdi tığ ile yaptığımız motif örneklerinin yapılışına geçelim.

Tığ İşi Motif Yapımı

Motif Örnekleri 1

Motif çok güzel görünüyor değil mi. Her renk ile örülünce süper duracak bir motif. Motif örneklerini birbirine isterseniz dikerek veya tığ işi motif örneklerini karşılıklı sık iğne ile birleştirerek ekleyebilirsiniz. Battaniye modellerini istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Genelde ideal ölçü 90 x 90 cm. Bebe yünleri, pamuklu ipler, akrilik ipler kullanabilirsiniz. İpin üzerinde bulunan tığ ölçüsü ile ördüğünüzde çok güzel duracaktır.

Birçok renk düzeninde örebilirsiniz. İşte birkaç örnek.

Motif Örnekleri

Motif Örnekleri 2

Motif Örnekleri 3

 

Motifleri evde kalan iplerinizi değerlendirmek içinde kullanabilirsiniz. Daha kalın iplerle paspas modelleri yapımında da kullanabilirsiniz. Sadece çiçekli kısımları yaparak. Yada orta kısmı farklı modellerle birleştirerek kullanabilirsiniz. Renk seçeneklerinden bahsettik. Sizlere fikir verebilir. Sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Motif örneklerinin detaylı olarak baştan sona yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler