Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Örgüleri

Battaniye modellerinden mozaik desenlerini, seramik desenlerini, çini desenlerini andıran harika bir model yapılışı hazırladık. Motiflerin yapılışı şemalı olarak hazırlandı. Takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Bebek battaniyesi modelleri olarak çok güzel duracak bir örnek. Battaniye örgülerinde renkli modelleri seviyorsanız tam sizlere göre bir örnek. Pamuklu iplerle örebileceğiniz harika bir tığ işi battaniye modeli. Bu modeli hırka modelleri örmek içinde kullanabilirsiniz. Motifli hırkalarda da çok güzel duracaktır. Tığ işi tatlı bebek battaniyesi örneğinden daha kolay bir örnek isterseniz ve lif ipleri ile de örebileceğiniz ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımını da örnek olarak kullanabilirsiniz. Lif modellerinde ve bebek battaniyesinde çok güzel duracak bir model. Hadi şimdi yeni modelimizin tarifine geçelim.

El Örgü Battaniye Modelleri

Artık ipleri, evde kalan ipleri değerlendirmek isteyeceğiniz süper bir örnek. Battaniye örgüleri için istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. Model 3 motiften oluşuyor. 1 büyük motif. 1 küçük motif 1 de yarım motif. Yarım motifi kalan boşlukları doldurmak için kullanacağız. Popcorn örgü modelleri ile ördüğümüz çok güzel bir model. Popcornları sizlere kolay gelen şekilde örebilirsiniz.

Büyük motifimizin yapılışı aşağıdaki gibidir. Bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Daire zincir, x sık iğne, uzun çizgi trabzan, kanca gibi olan simge trabzanla önden batma, diğer semboller ise fıstıklar.

Battaniye Örgüleri 10

Şimdi diğer şemamızı görelim. Küçük motiflerimiz.

Battaniye Örgüleri 8

Ve ekleme ve kenar oyası şemalarını görelim.

Battaniye Örgüleri 9

Battaniye Örgüleri 11

Battaniye Örgüleri 3

Pamuklu iplerle ve 3 mm tığ ile örülmüş bir model. Ölçüleri 84 x 84 cm ebatlarında. Sizler istediğiniz ebatlarda kullanabilirsiniz. Şimdi battaniyenin son halini görelim. Ben çok beğendim. Battaniye örgülerinin lacivert renk uygulaması çok hoşuma gitti. İşte örnekler.

Battaniye Örgüleri 7

Battaniye Örgüleri 13

Battaniye Örgüleri 15

Battaniye Örgüleri 5

Battaniye Örgüleri 2

Battaniye Örgüleri 14

Battaniye Örgüleri 12

Battaniye Örgüleri 6

Battaniye Örgüleri 4

Battaniye Örgüleri 1

Battaniye Örgüleri

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8633

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler