Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Zikzak Bebek Battaniyesi

Zikzak battaniye modellerinde kenar kısmını nasıl yapsam, nasıl bir kenar oyası modelleri kullansam diye çok soru alıyoruz. Sizlere fikir verecek sorularınıza cevap olacak güzel bir model hazırladık. Zikzak battaniyelerinize uygun olan yerlere motifler ekleyebilirsiniz. Motifli zikzak bebek battaniyesinde kullandığımız örneği de örebilirsiniz. Farklı bir motif de kullanabilirsiniz. Sizlere bu güzel örneğin yapılışını daha önce zikzak battaniye şemalarında ve zikzak bebek battaniyesi yapılışında bahsetmiştik. İki içeriği de inceleyerek tığ işi battaniyenizi kolaylıkla örebilirsiniz. Zikzak battaniyeler örerken istediğiniz zinciri istediğiniz uzunluktan birkaç zincir fazla çekerek başlayabilirsiniz. Toplayan bir model. Motifli zikzak bebek battaniyesi olarak hanım dilendi bey beğendi yatak örtüsünü de deneyebilirsiniz. Çok güzel bir örgü battaniye modelleri. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Zikzaklı Battaniye Modelleri

Az önce birazdan sizlerle paylaşacağımız modeli resimli ve şemalı olarak daha önce anlattığımızdan bahsetmiştik. Yine bu başlık altında şemasını göreceksiniz. Artık ipleri değerlendirmek için motifli zikzak bebek battaniyesi çok güzel bir örnek. Kenar kısımlarını aynı şekilde bırakabilirsiniz. Trabzanlarla kenar örebilirsiniz veya motifler ekleyebilirsiniz. Şimdi sizlere önce şemayı vermek istiyorum.

Motifli Zikzak Bebek Battaniyesi 26

Motifli Zikzak Bebek Battaniyesi 21

Şemamızı gördüğümüze göre motiflerin nasıl yapıldığını görelim.

Battaniyemizi püsküllerle süslemesek olmaz değil mi.

Battaniyemizin zikzaklı kısımlarını bitirdik. Motiflerini ekledik. Püsküllerini de ekledik. Sıra geldi bittiğinde nasıl göründüğünü görmeye. Tek kişilik battaniye, yatak örtüsü olarak da örebilirsiniz. Püskülleri battaniyenin içinde bulunan renklerden tek renk veya renk renk olarak  da yapabilirsiniz.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/granny-ripple-afghan-4

crochetdreamz.com/2018/02/how-to-crochet-ripple-afghan.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Motifli Zikzak Bebek Battaniyesi”
  1. Yrsia ygualguana dedi ki:

    Está bella esa manta, felicitaciones

  2. Martha Pastrán suarez dedi ki:

    Gracias muy hermoso todo feliz día

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler