Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalın İple Tığ İşi Motif Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde, örgü paspas modellerinde, örgü sepet modellerinde, örgü runner modellerinde kullanacağımız bir motifin yapılışıyla devam ediyoruz. Kalın iple tığ işi motif yapılışında ipi değiştirerek bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Bebe yünleri, pamuklu iplerle battaniyeler çok güzel duracaktır. Bebek battaniyesi olarak örmek istediğinizde ince ipler kullanabilirsiniz. Bebekler için daha uygun olacaktır. Kalın ipleri sepet, paspas, runner gibi modellerin yapılışında kullanabilirsiniz. Tığ işi motiflerle çok güzel battaniyeler örebilirsiniz. Mesela şişle ördüğümüz büyük motiflerle örülen beş şiş örgü bebek battaniyesi yapılışında 9 motif ördüğümüzde battaniyeyi tamamlıyoruz. Daha büyük örmek isterseniz daha çok motif örebilirsiniz. 4 renkli bebek battaniyesi yapımı güzel ve kullanışlı. Örmesi kolay modellerden. Bebek battaniyesi yapımı anlatımlı örnek için detaylara geçelim.

Kalın İple Tığ İşi Motif Nasıl Örülür?

Zincir ipler, makrome ipleri, kalın pamuklu iplerle motifleri örüyoruz. Aynı ipleri ince bebe yünleri gibi iplerle de örebilirsiniz. Tabi o zaman boyutları değişecektir. İlk olarak videoda motifin nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. 2. videoda ise motif ekleme nasıl yapılır öğreneceğiz onu öğreneceğiz.

Kalın İple Tığ İşi Motif Yapılışı 1

Kalın İple Tığ İşi Motif Yapılışı

Kalın İple Tığ İşi Motif Yapılışı 2

Motifi tamamladığımızda yukarıdaki gibi duruyor. Aslında bildiğimiz bir motif. Daha önce görmüş olabilirsiniz. Farklı iplerle örülmüş hallerini. Kalın iple örüldüğünde de çok güzel oluyor. Farklı iplerle örüldüğünde nasıl durduğunu görmüş olduk. Farklı tasarımlarda kullanabiliriz. Son olarak videoya geçelim ve kalın iple tığ işi motif yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler