Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

4 Renkli Bebek Battaniyesi Yapımı

Bebek battaniyesi modellerine devam ediyoruz. Bu modeli bana bir takipçimiz göndermişti. Nette araştırdım ama yapılışını bulamadım. Yoktu. Bende sizler için kendim çıkartmaya çalıştım. Rengarenk kare motifli bebek battaniye örneği. Bu modelden daha önceki yazılarımızda söylediğimiz gibi kırlent de örebilirsiniz. Renklerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniyesi modeli trabzan (dolgu) ve zincirlerle yapılıyor. Oldukça kolay. Ben nako pırlanta ile ördüm. Tığım 2.5 numara idi. Tığ biraz daha kalın olsa iyi olurmuş. Siz beğendiğiniz iplerden örebilirsiniz. Elinizde ipiniz varsa değerlendirebilirsiniz. Sizlere yine daha önceki yazılarımızda hoşunuza gidecek bebek battaniyesi paylaşmıştık. Onları da inceleyebilirsiniz.

4 Renkli Kare Motifli Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

  • Pembe, lila, mint yeşili, beyaz iplik
  • Makas
  • Tığ

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Bu ipleri ben amigurumi oyuncak yapmak için almıştım. Modeli çıkartmak için kullandım. Zincir sayıları ipinizin kalınlığına inceliğine göre elinizin sıkı olup olmamasına göre değişebilir. Benim ipim orta kalınlıkta idi. 6 zincir çekerek ve halka oluşturarak başlıyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tekrar 6 zincir çekiyoruz ve halkanın içine sık iğne ile batıyoruz. Aynı şekilde 3 kez daha örüyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Bu turda 5 zincir çekerek başlıyoruz. Hemen yanındaki yuvaya tığa ipi iki kez dolayarak 7 trabzan daha yapıyoruz. 2 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz. Ve tekrar tığa 2 ip dolayıp 8 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar diğer yuvalara da aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

İpliğimizin rengini değiştiriyoruz. Bir önceki turda yaptığımız trabzanların 4. üzerinden ipimizi sabitliyoruz. Ve 3 zincir çekiyoruz. Trabzanların üzerine 4 trabzan yapıyoruz. Yuvaya 2 trabzan yapıyoruz. Devam ederek trabzanlar üzerine 4 trabzan daha yapıyoruz. 5 zincir çekip hemen yanındaki trabzandan devam ediyoruz. 4 trabzan, yuvaya 2 trabzan, 4 trabzan örüp tekrar 5 zincir çekiyoruz. Sıra sonuna kadar. Son sıraya geldiğimizde 5 zincir çekip başta çektiğimiz 3. zincir üzerine bağlıyoruz. İpi sabitleyip kesiyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Tekrar renk değiştiriyoruz. Yuvanın içine ipimizi sabitleyip 3 zincir çekiyoruz. Yanına 3 trabzan daha yapıyoruz. Devam ederek trabzanların üzerine 8 sık iğne yapıyoruz. Yuvayaya geçip 4 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 4 trabzan daha yapıyoruz. Trabzanlar üzerine sık iğne örerek aynı işlemlere sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Beyaz renkli ipimize geçiyoruz. Yuva içinden başlayarak 3 zincir çekiyoruz. Yanına 1 trabzan yapıyoruz. Şimdi trabzanlar üzerine trabzan yaparak yuvaya kadar örmeye devam ediyoruz. Yuvanın içine 2 trabzan, 2 zincir 2 trabzan yaparak örmeye devam ediyoruz. Böylece ilk motifimiz bitti. İsterseniz etrafına beyaz ile bir sıra daha örebilirsiniz. Birleştirmeleri motifleri karşılıklı getirerek sık iğne ile örebilirsiniz. Veya motifleri dikebilirsiniz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler