Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Örneklerinden Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinden çok güzel battaniye yapılışı hazırladık. Aslında bu model tam artık ipleri değerlendirmelik. Evde kalan ipleri değerlendirmek isterseniz az sonra yapılışını paylaştığımız modelde olduğu gibi şiş örgü bebek battaniyesi, tığ işi bebek battaniyesi örebilirsiniz. En güzel şiş örgü örnekleriyle çizgiler halinde örnekleri kullanarak battaniyeler örebilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak örülecek en güzel modellerden biri. Hatta bu modelden yola çıkarak bence bebek hırkaları, bebek yelekleri de örebiliriz. Yetişkin örgü hırka modellerinde de kullanılabilir. Güzel olur diye düşünüyorum. Belki sosyal medya üzerinde benzer şekillerde örülmüş hırkaları görmüş olabilirsiniz. Şiş örgü örneklerinden battaniye yapılışı farklı örneklerin bir araya gelmesiyle oluşan modellerden.

Bu paragrafta parça iplerle örülmüş veya örülecek modellerden bahsedeceğiz. Şişle battaniyelerden devam edecek olursak motif motif ördüğümüz bir örneğimiz vardı. 4 şişle bebek battaniyesi nasıl örülür içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Tığ işi örneklerle de battaniyeler örebilirsiniz. Mesela V trabzan zikzak örgü modeli yapılışı çok hoşunuza gidecek modellerden. Mimuu.com üzerinden daha çok modele ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni model battaniyenin anlatımına geçelim.

Şiş Örgü Örnekleriyle Battaniye Nasıl Örülür?

Yapraklı modeller, haraşolar, fıstıklar, ajurlu örgü modelleri, baklava modelleri, pirinç örgü modelleri gibi sevdiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipler, yünlü – akrilik- pamuklu- bebe yünleri gibi ipleri kullanabilirsiniz. 3,5 mm şişle örülmüş battaniyelerden. Battaniyede kullanacağınız ipler kullanacağınız örneklere, battaniyelerin ölçülerine göre değişiklik gösterecektir.

İlk olarak battaniyeyi tamamladığımızda nasıl görüneceğine bakalım.

Şiş Örgü Örneklerinden Battaniye Yapılışı 1

Şiş Örgü Örneklerinden Battaniye Yapılışı 2

Şiş Örgü Örneklerinden Battaniye Yapılışı 4

Şiş Örgü Örneklerinden Battaniye Yapılışı 3

Son olarak el örgüsü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışını vidodan izleyelim. Fikir edinelim en güzel modelleri örelim.

Kaynak : https://www.katia.com/blog/fr/kal-les-petites-choses-couverture-tricot-bebe/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler