Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapımı

ok kolay ve çok zarif bir bebek battaniyesi modelleri hazırladık. Haraşo örgü modelinde oluşuyor. Şiş örgü modelleri ve tığ işi örgü modellerinin birleşiminden çok güzel bir örnek. Battaniyeyi şiş ile örüyoruz. Kenar kısmına çok güzel bir tığ oyası modeli ekliyoruz. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler. Ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi modeli yapımını da evde kalan iplerinizi değerlendirmek için yapabilirsiniz. Şimdi sizlere çok kolay bir model olan ama bir kenar oyası ile örgünün ne kadar değişebileceğini gösteren bir model yayınlayacağız. Başlıyoruz.

Haraşo Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Battaniye ölçüleri genelde en ideal boy olarak 90 x 90 cm ebatlarında yapılıyor. En küçük ebat olarak 75 x 75 cm tercih ediliyor. Sizler istediğiniz ebatlarda yapabilirsiniz. Bebek battaniyesinde ip olarak ben genelde pamuklu iplikleri , anti bakteriyel ipleri , bebe yünlerini kullanıyorum. Şiş veya tığ olarak ipe uygun olanları tercih ediyorum.

Bu model için ip olarak % 60 pamuklu % 40 akrilik bir iplik olan Gazzal Baby pamuklu iplik kullanıldı. Yaklaşık 600 gr iplik gitti. Tığ olarak 2 mm şiş olarak 3 mm kullanıldı. Battaniyenin büyüklüğü 85 x 90 cm ebatlarında. Şişe 180 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Şiş kısmını önden ve arkadan düz örgü örerek haroşa yapıyoruz. Battaniyeyi ördükten sonra aşağıdaki kenar oyası şemasını uyguluyorsunuz. Kenar oyasını da bitirdikten sonra kurdele ve dekoratif düğmeler ile battaniyeyi süsleyebilirsiniz.

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapımı 4

Eğer hırkayı da örmek isterseniz şeması aşağıdaki gibidir.

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapımı 3

Ve şapkanın yapılış videosu.

Ve battaniyemiz bittiğinde şahane olacak.

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapımı 2

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapımı 1

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapımı

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/tatyanakl/post411241656/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler