Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haroşa Örgü Nasıl Örülür ?

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere çok merak edilen bizim reklam olarak kullandığımız görselin yapılışını paylaşmak istiyorum. Bu modeli biz görsel olarak kullandığımız için yapılışı yoktu. Netten çok aradım. Yabancı siteleri falan çok aradım ama bulamadım. Sonunda aklıma annem geldi. Kendisi şiş örgü modellerinde uzmandı. Görünce modeli ben çıkartırım dedi. Bende çok sevindim tabiki. Model aslında bir haroşa örgü modeli.

Haroşa örgü modeli nasıl yapılır derseniz her iki taraftan da örgüyü örerken düz olarak örüyoruz. Bizim modelimiz haroşa örgüden biraz farklı . Hazırsanız  örneği anlatmaya başlıyorum. Bu arada modelin adını bilmediğim için ben yeni bir ad koydum. Umarım beğenirsiniz.  :-)

Şiş Örgü Modelleri Tersli Haroşa Yapılışı 5

Tersli Haroşa Modeli Nasıl Örülür ?

Yine her zamanki gibi modeli çıkartmak için öncelikle ilmek sayısını kısa tutalım. Daha sonra öreceğimiz beden sayısına göre ilmek uzunluğunu ayarlayabiliriz. Ben 25 ilmek atarak başladım.

Şiş Örgü Modelleri Tersli Haroşa Yapılışı

Daha sonra klasik olarak lastik örüyoruz. İki düz bir ters olarak. Bir kaç sıra lastik örelim.

Şiş Örgü Modelleri Tersli Haroşa Yapılışı 1

Lastik örgümüz bittikten sonra örneği kurmaya başlayabiliriz. Örgünü düz yüzünden iki düz bir ters olarak örüyoruz. Klasik haroşa modelinin arasına bir ters ilmek katmış oluyoruz. Şiş bitene kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Şiş Örgü Modelleri Tersli Haroşa Yapılışı 2

Örgünün arka yüzüne geldiğimizde bütün ilmekleri düz örüyoruz. Örnek bu kadar arkadaşlar. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Şiş Örgü Modelleri Tersli Haroşa Yapılışı 3

Bu modelden çok güzel örgü hırka modeli, yelek modeli, şiş örgü şapka ve atkı modeli olur. Ördüğünüz modelleri bizimle paylaşın siz isterseniz yayınlarız.

Sizler için birde video hazırlamaya çalıştım. İlk denemem umarım olmuştur. Örecek arkadaşlara kolay gelsin. Herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz. Mutlu günler arkadaşlar.

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Haroşa Örgü Nasıl Örülür ?”
  1. Ayşegül dedi ki:

    Tersli haroşa örgüsünü daha açık bir şekilde gösterir misiniz rica ediyorum iki gündür uğraşıyorum yapamadım hediye orecegim

    1. Melek dedi ki:

      Çok kolay bir model Ayşegül Hanım. Ön turda iki düz bir ters olarak örüyoruz. Arka sırada ise bütün ilmekleri düz örüyoruz. Tüm işlem bu . Bittiğinde bize resim atmayı unutmayın. Kolay gelsin ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler