Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Motiflerle Abajur Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarından çok sevdiğimiz bir motifle ev dekorasyonumuza renk katacak örgü motiflerle abajur yapımı hazırladık. Hanım dilendi bey beğendi motifini bu kez abajur yapımında kullanacağız. Yine örgü lambader modellerinde, örgü avize modellerinde de kullanabilirsiniz. Elinizde olan abajurları yenilemek için tığ işi kare motif modellerini kullanabilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek içinde abajurlar, lambaderler ve örgü avize modelleri yapmak en güzel fikirlerden. 2 turda motifi tamamlıyor daha sonra motifleri birleştirerek abajurları yeniliyoruz.

Bu paragrafta ise daha önce yaptığımız abajurlardan bahsedeceğiz. Yine çeşitli örgüleri kullandığımız modellerden olacak. Makromelerden, kanaviçe etamin örneklerinden, eski dantelleri değerlendirme modellerinden yaptığımız abajurlar da var. Hepsine bir tıkla ulaşabilirsiniz. Kağıt ipleri kağıt telkari gibi kullanarak lambalar yapabilirsiniz. En güzel örneklerinin yapılışına ise kağıt iple abajur nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda da kullanmak için abajurlar yapabilirsiniz. Mesela amigurumi lambader modelleri en güzel örneklerden biri. Tığ işi lambader yapımı ilginizi çekecek. Yine evde kalan iplerle ördüğümüz modellerden. Tığ işi abajur yapımı için anlatıma geçelim. Çok beğeneceğimiz örgü motiflerle abajur yapımını öğrenelim.

Motiflerle Abajur Nasıl Yapılır?

Bu güzel motifi o kadar çok örgüde kullandık ki. Yelekler, hırkalar, şallar ördük. Bebek battaniyeleri ördük. Puflar, paspaslar ördük. Bugün ise abajur yapımında kullanacağız. Parça iplerle renk renk 2 turda tamamladığımız kare motifler örüyoruz. Daha sonra bu motifleri birleştirerek lamba yapıyoruz. Lambader için 2 turdan oluşan 27 motif kullanılıyor. Tabi bu motif sayısı sizin elinizde olan abajura veya lambadere göre değişiklik gösterecektir.

Örgü Motiflerle Abajur Yapımı

Aynı motifleri tur sayılarını artırarak farklı projelerde de kullanabilirsiniz. Kupa kılıfı kaplamada, cam kavanozları kaplamada, kalemlik yapımında kullanabilirsiniz.

Örgü Motiflerle Abajur Yapımı 1

Son olarak videoya geçelim ve örgü motiflerle abajur yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler