Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Abajur Yapımı

Avize yapımı modellerinden çok güzel örnek yapılışı hazırladık. Çok sevimli görünüyorlar . Ben çok sevdim. Uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En yeni örgü modellerini, değişik örgü modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Ben bu avizeleri görünce bayıldım. Sizinde çok beğeneceğinizi düşündüm. Tığ işi örgü modelleri ile yapılmış çok güzel bir örnek. İpten avize örneklerini istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Birçok değişik materyallerle avizeler yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulolarından avize yapımı yapabilirsiniz. İpten avize yapabilirsiniz. İpten lamba nasıl yapılır videolu olarak paylaşmıştık. Takımı bozulmuş fincanlarınızdan fincandan lamba yapımı yapabilirsiniz.

Tığ İşi Avize Nasıl Yapılır?

Bu proje için evde kalan iplerinizi kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz , beğendiğiniz markaların iplerini kullanabilirsiniz. Modelde kullanılan uzunluk yaklaşık 20 cm . Halka etrafına yapacağınız sık iğne 8 ve katları olacak şeklide yapılmalı.

Malzemeler

  • 15 mm çapında halka
  • Pamuklu iplik
  • 4 mm tığ
  • Makas
  • İğne

Halka üzerine 13 x 8 sayısında sık iğne yapın. ( 13 kez 8 sık iğne yapılacak 104 ) İlk sırayı tamamladıktan sonra 2. sıra aynı sayıda sık iğne yapın.

Tığ İşi Abajur Yapımı 1

Tığ İşi Abajur Yapımı 4

Tığ İşi Abajur Yapımı 6

Şimdi aşağıdaki şemadaki gibi 1 ve 2. talimatlarda görünen şekilde örmeye devam edin. İlk turda sıra sonuna kadar 3 zincir , 4. sık iğneye trabzan , 3 zincir, aynı yere 1 trabzan daha, tekrar 3 zincir ve 4. sık iğne üzerine sık iğne ile bat şeklinde örelim. 2.turda ise 3 zincir çekelim. İlk yuvaya tığa 2 kez ip dolayarak 3 trabzan, 2 zincir , 3 trabzan yapalım. Diğer yuvaya atlayıp aynı işlemleri tekrar edelim. Bu şekilde 2 turun tekrarını yaparak istediğimiz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edelim.

Tığ İşi Abajur Yapımı 16

İsterseniz desen olarak aşağıdaki şablonu da kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Abajur Yapımı 13

 

Ve abajur bitti. Şahane oldu.

Tığ İşi Abajur Yapımı

Tığ İşi Abajur Yapımı 2

Tığ İşi Abajur Yapımı 3

Tığ İşi Abajur Yapımı 5

Tığ İşi Abajur Yapımı 7

Tığ İşi Abajur Yapımı 8

Tığ İşi Abajur Yapımı 9

Tığ İşi Abajur Yapımı 10

Tığ İşi Abajur Yapımı 11

Tığ İşi Abajur Yapımı 12

Tığ İşi Abajur Yapımı 15

Kaynak : http://www.byclaire.eu/en/crocheted-lanterns/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler