Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Burgular Örgü Modeli Yapılışı

El örgü modellerinden şahane bir tarif daha hazırladık. Ajurlu burgular örgü modeli yapılışı. Örgü hırka modellerinde, örgü yelek modellerinde veya etol şal modellerinde kullanacağımız çok şık bir örnek. Alize iplerle çeyizlik yelek modellerinde örneği kullanabiliriz. Yada bir bebe yünüyle bebek battaniyesi modellerinde kullanabiliriz. Ajurlu burgu örgü modeli için ara örneği değiştirebilir farklı şiş örgü örnekleri de kullanabiliriz. İki renkli örgü modelleri olarak da yapabiliriz. Mesela burgular bir renk ara örnekte farklı bir model kullanabiliriz. İki şişle örgü modelleri anlatımlı tarifleri kazaklarda da kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde de. Bebek hırkalarında çok güzel durur. Ajurlu örgü modelleri ve yapılışlarında alize örgü modellerinde biraz kalın şişlerle çok hoş durur. Mesela 3,5 – 4 mm şişlerle. Ajurlar daha güzel durur. Ajurlu örgülerde yapraklı ajur dalları örgü modeli yapılışı yine çeşit çeşit modellerde kullanacağınız bir örnek.

Ajurlu Burgular Modeli Nasıl Örülür?

Fotoğraftaki örnek yarnart jeans ile örülmüş. 3 mm şiş kullanılmış. 8 turun tekrarından oluşuyor. Şişe ilmekleri 15 ve katları +4 ilmek ve ayrıca  +2 ilmek atarak başlıyoruz. Şişimize ilmekleri attıktan sonra videodaki gibi örmeye başlıyoruz. Şiş örgü lastik çeşitleriyle başlıyor sonra üzerine ajurlu burgular örgü modeli yapılışını örüyoruz. İsterseniz 1 düz 1 ters lastikle de başlayabilirsiniz. Yeni lastik modelini farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz.

Ajurlu Burgular Örgü Modeli Yapılışı 1

Örneğimizin şeması yukarıdaki gibi. Model ise bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek. Harika değil mi.

Ajurlu Burgular Örgü Modeli Yapılışı

Son olarak modelimizin nasıl örüldüğünü videodan izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/knittedideas/shikarnyi-ajurnyi-uzor-spicami-dlia-djempera-kardigana-topa-60c9a9283610d344af797055

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler