Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Örgü Modelleri ve Yapılışları

Yelek modellerinde, kazak modellerinde, hırka modellerinde, dikdörtgen şal modellerinde kullanacağınız çok şık bir örgü. Ajurlu örgü modelleri ve yapılışlarını sizlere sayıları ile birlikte vereceğiz. Sizde istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde de çok şık durur. Ajurlu yelek modelleri anlatımlı modeller çeyiz için çok şık duruyor. Aynı şekilde ajurlu hırka yapımı da. Yazlık örgü modellerinde merserize iplerle örebilirsiniz. Eminim sizin ellerinizden örgüler çok daha şık olacaktır. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yavaş yavaş anlatımı ile birlikte bu şık örgünün yapılışına geçelim.

Delikli Örgü Nasıl Yapılır?

Modelin orjinal ismi at nalı dantel örgü modeli. Belki başka isimleri de vardır. Yık bir model. Yelek ve şallarda çok şık duracaktır eminim.

Model 10 ve katlarından oluşuyor. +1 kenar ilmeği ile ilmek sayılarınızı belirleyebilirsiniz.

1.tur : 1 ilmek düz, sıra sonuna kadar 1 dola, 3 düz, 1 örmeden al, 2 ilmek birlikte ör, örmeden aldığını üzerinden geçir, 3 düz 1 dola, 1 düz olarak örelim.

2.tur : Tüm ilmekler ters

3.tur : 1 ilmek düz, sıra sonuna kadar 1 düz, 1 dola, 2 düz, 1 örmeden al, 2 ilmek birlikte ör, örmeden aldığını üzerinden geçir, 2 düz, 1 dola, 1 düz olarak örelim.

4.tur : Tüm ilmekler ters

5.tur : 1 düz, sıra sonuna kadar, 2 düz, 1 dola, 1 düz, 1 örmeden al, 2 ilmek birlikte ör, örmeden aldığını üzerinden geçir, 1 düz, 1 dola, 3 düz

6.tur : Tüm ilmekler ters

7.tur : 1 düz, sıra sonuna kadar 3 düz, 1 dola, 1 örmeden al, 2 ilmek birlikte ör, örmeden aldığını üzerinden geçir, 1 dola, 4 düz olarak örelim.

8.tur : Tüm ilmekler ters.

Modelimizin yapılışı bu kadar. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar 8 turu tekrar ederek örebilirsiniz.

Ajurlu Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Ajurlu Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Ajurlu Örgü Modelleri ve Yapılışları

Kaynak : http://www.knitting-bee.com/knitting-stitch-library/fancy-stitch-knitting-patterns/horseshoe-lace-knitting-stitch

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler