Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Hırka Yapımı

Sizlere örgülerinizde fikir verecek şık bir ajurlu hırka yapımı hazırladık. Model ters başak örgü modeli. Yapılışını sizlere daha önce videolu olarak hazırlamıştık. Hırkanın yapılışı yok. Sayılar, kullanılan ip ve şiş ölçülerini bilmiyorum. Yalnız kalın bir ip ve kalın bir şiş kullanılmış modelin resimlerini ve İngilizce tarifini paylaşacağız. Örmek isteyenler tarifine tıklayarak ulaşabilirler. Çok şık olmuş model. Ters başaktan oluşuyor ve hırkanın ön kısımlarında 2 düz 2 ters örgü modeli lastik yapılışı yapılmış. Delikli örgü modelleri yapımı örneklerini hırkalarınızda , bluzlarınızda, yeleklerinizde kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü modelleri yelek , bluz ve hırkalara çok yakışıyor. Yine çok seveceğiniz ajurlu hırka yapımı hazırladık.

Ajurlu Hırka Örnekleri

İp olarak dev yünler kullanılmış. Şahane bir hırka olmuş. Şiş olarak kullanacağınız iplere uygun bir şiş kullanabilirsiniz. Modelin yapılışını sizlere İngilizce olarak vereceğiz. Sizde örgülerinizde kullanabilirsiniz. Çeviri yapıp aynı modeli örebilirsiniz. Aslında kolay. Ters başak örgüden hırka örülmüş ön kısımları için ayrıda 2 düz 2 ters lastik örülmüş. Ön kısımdan ilmek çıkartılarak örülmüş.

İp olarak aşağıdaki tarzda ipler kullanarak örebilirsiniz.

Ajurlu Hırka Yapımı 1

Ajurlu Hırka Yapımı 8

İpiniz ve şişiniz hazırsa ters başak örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak görelim.

Ve hırkanın tarifine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ajurlu Hırka Yapımı

Ve hırkamız bittiğinde şahane olacak. Çevrenizde dev yünler bulamazsanız nette ve büyük hobi marketlerde satışı mevcut. Daha kalın iplerle örebilirsiniz bu hırkayı.

Ajurlu Hırka Yapımı 4

Ajurlu Hırka Yapımı 6

Ajurlu Hırka Yapımı 7

Ajurlu Hırka Yapımı 2

Ajurlu Hırka Yapımı 3

Ajurlu Hırka Yapımı

Kaynak  : https://www.flickr.com/photos/13165182@N07/3648273421/in/photostream/

https://www.ravelry.com/patterns/library/karate-sweater

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler