Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saç Örgü Nasıl Örülür?

Birçok örgü modelinde kullandığımız düz örgü ile yapılan, örgünün düz yüzünde yapılan örgü tekniği olan saç örgü modeli. Birçok örgüde kullanıyoruz. Saç örgüsü örgü modelleri ve yapılışlarının birkaç çeşidi var. Biz sizlere daha önce üçlü saç örgüsü nasıl yapılır videolu olarak anlatmıştık. Bu kış 3lü saç örgüsü yapılışından çok şık degrade örgü modelleri , hırka modelleri, boyunluk ve şapka modelleri yapıldı. Bizde sizlere bu saydığımız modellerin nasıl yapıldığına dair paylaşımlarda bulunduk. Örgüye yeni başlıyorsanız önce şişe ilmek nasıl atılır , düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür onları bilmek gerekiyor. Zor değil. Çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Örgüye nasıl başlanır örgü tekniklerinden videolu olarak güzel bir paylaşımda bulunmuştuk. Bu 3 tekniği bildikten sonra her örgüyü örebilirsiniz. Çanakkale burgusu örneği yapılışını yapabilirsiniz. Farklı olarak şişe ip dolama var bu saç örgü modeli yapımında.

Saç Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Birçok örgüde kullanıyoruz bu tekniği, saç örgü modeli. Şapka modellerinde, bebek örgü modellerinde, battaniye modellerinde, hırka modellerinde, atkılarda, boyunluklarda sıkça kullanıyoruz bu örneği. Erkek kazak örgü modellerinde, şapka modellerinde de sıkça tercih ediliyor. Kısacası her modele yakışıyor.

Saç Örgü Nasıl Örülür? 1

Saç Örgü Nasıl Örülür?

Şimdi saç örgü modelinin 3lü olarak yapılışını görelim. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz.

Şimdi 2 li olarak yapılışını görelim. Yine her örgünüzde kullanabilirsiniz. Burgu örgü modeli olarak da geçiyor ismi.

İki farklı şekilde yapılan saç örgü modellerinden bahsettik. Teknik olarak her ikisi de aynı. İlmeklerin yerlerini değiştirerek şekil veriyorsunuz. Beğendiğiniz modeli yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler