Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgüye Nasıl Başlanır Örgü Teknikleri

Bugün örgüye yeni başlayanlar için ilmek atma , düz örgü ve ters örgü yapılışından videolu olarak bahsedeceğiz. Örgüye başlamak ve örmek artık daha kolay. Şiş örgü modellerinin temel taşları. Tüm modelleri bu 3 teknik üzerine kuruluyor. Zamanla diğer tekniklerin de yapılışını sizlere videolu olarak çekmeye çalışacağız. İlk videomuz örgüde ilmek nasıl yapılır  üzerine olacak. Şiş örgü başlama , şişe ilmek atma tekniğinden bahsedeceğiz. Daha sonra aynı video içinde düz örgü nasıl yapılır, ters örgü nasıl yapılır bu tekniklerden bahsedeceğiz. Artık örgüye başlamayı ve nasıl örüleceğini videolar aracılığı ile öğrenmiş olacağız.

Şiş örgü şal modellerini, bebek örgü modellerini kısacası tüm örgü modellerini kolayca örebilirsiniz. Videoları inceledikten sonra takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Şimdi ilk videomuza geçelim.

Şiş Örgüde İlmek Nasıl Atılır?

Örgünün başlangıç kısmı. Şişimize örmek istediğimiz örgüye göre ilmek atarak başlıyoruz. Sizlere videoda ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur. Çok kısa bir sürede 2 dakikada şişe ilmek nasıl atılır göreceğiz.

Düz Örgü ve Ters Örgü Nasıl Yapılır?

Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız için az önce ilmek nasıl atılır göstermiştik. Şimdi 2. videomuza geçerek düz örgü ve ters örgü yapımını göstereceğiz. Bu sayede örgü temel taşlarını öğrenmiş olacağız.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler