Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Omuz Şalı

Yelek modelleri desem değil, fular modelleri desem değil, boyunluk modelleri desem değil. Harika bir model, Yepyeni bir örnek. El örgüsü omuz şalı. Yapılışı şemalı kolay bir örnek. Duruşu mükemmel. Değişik örgü modelleri arıyor aynı modellerden sıkıldıysanız bu modeli kaçırmayın. Örülecekler listesine mutlaka ekleyin. Örgü şal modellerinden yeni paylaşıma birazdan geçeceğiz. Geçmeden önce daha önce yaptığımız birkaç şal modeline bir göz atalım. Tunus işi baktüs şal yapımı yelek olarak veya şal olarak kullanacağınız örneklerden. Örgü omuz şal modelleri olarak etol şal modelleri olarak kullanacağınız videolu zirve merdiveni örgü modeli yapılışı da güzel modeller arasında. Örgü omuz şal nasıl örülüyor görelim.

Omuz Şalı Nasıl Örülür?

El örgüsü omuz şalı için tığ işi örnekler kullanıyoruz. Kolay bir örnek. Yeni bir model. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Arka kısımda kare bir parça önlerde ise diktörtgen bir parça. İsterseniz dikerek birleştirebilir ve yelek modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Kullanımı çok rahat. Her tarz iplerle örebilirsiniz.

El örgüsü omuz şalı yapılışına 111 zincir ile başlanmış ve aşağıdaki şema uygulanmış. 28 cm örüldükten sonra ön kısımları örmeye başlayabilirsiniz. Önce bir tarafı örüyoruz. Daha sonra diğer tarafı örüyoruz. Tüm kısımları ördükten sonra kenar oyasını örüyoruz.

El Örgüsü Omuz Şalı 14

El Örgüsü Omuz Şalı 13

El Örgüsü Omuz Şalı 12

Şemalarımız bu şekilde. Öce arka kısmı örüyoruz. Daha sonra önlere geçiyoruz.

El Örgüsü Omuz Şalı 9

El Örgüsü Omuz Şalı 10

El Örgüsü Omuz Şalı 11

Tüm örgüyü tamamladıktan sonra gerdirme işlemi yapabilirsiniz.

Gerdirme işlemini tamamladıktan sonra keyifle örgünüzü, omuz şalınızı kullanabilirsiniz. Şimdi son halini inceleyelim. Çok güzel oldu.

El Örgüsü Omuz Şalı 6

El Örgüsü Omuz Şalı

El Örgüsü Omuz Şalı 1

El Örgüsü Omuz Şalı 2

El Örgüsü Omuz Şalı 8

El Örgüsü Omuz Şalı 7

El Örgüsü Omuz Şalı 4

El Örgüsü Omuz Şalı 3

El Örgüsü Omuz Şalı 5

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/29870.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler