Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Etol Şal Yapılışı

Değişik örgü başlama tekniklerinden daha önce bahsetmiştik. Nerelerde kullanılabilir kısaca değinmiştik. O başlama tekniği ile harika bir etol şal modelleri örülmüş. Bizde sizlere tarifini hazırladık. Güllü etol şal yapılışı oldukça kolay. Ama duruşu kusursuz, muhteşem. Örgü gülleri birazdan paylaşacağımız şalda olduğu gibi birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Örgü broş modelleri yapabilirsiniz. Örgü hırka modellerinizi, örgü şapka modellerinizi, bebek örgü modellerinizi süslemekte kullanabilirsiniz. Örgü gül yapılışını burada resimli olarak paylaştık. Daha önce videolu anlatımla paylaşmıştık. Tarifine videolu,şiş örgü gül nasıl yapılır önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Daha fazla anlatımlı modelin yapılışına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi güllü etol şal yapılışının detaylarını incelemeye geçelim.

Güllü Etol Şal Nasıl Örülür?

Güller çok güzel kokuyorlar. Ve gülleri çok severim. Özellikle beyaz gülleri. Gülleri örgüye yansıttığımızda da harika duruyor. Tığ işi gül modelleri, şiş örgü gül modelleri ile süsleyebileceğiniz bir şal. Bu kez şiş ile süslüyoruz. Güllü etol şal yapılışı da tamamen şiş örgü modellerinden oluşuyor. Çiçekle başlama tekniğinin linkini üst kısımda verdik. Birçok örgünüzde bu tekniği kullanabilirsiniz. Şimdi resimli olarak başlama tekniğinin nasıl yapıldığını görelim.

Şişe 10 ilmek atıyoruz topluyoruz. Tığ ve şişi aynı anda kullanarak çiçekli kenarımızı örüyoruz. Bu şal için 36 çiçek gerekiyor. Daha sonra 144 ilmek çıkartalım.

Güllü Etol Şal Yapılışı 6

Güllü Etol Şal Yapılışı 1

Şalı istediğimiz boyutlara gelene kadar 18 sıra düz, 18 sıra terse olarak örüyoruz. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. 18 sıra düz örüp bitirelim. Bitirme işlemini çok sıkı yapmayalım. Omuzlarınızda çok sıkı duracaktır.

Güllü Etol Şal Yapılışı 2

Şimdi örgü güllerimizi yapalım.

Güllü Etol Şal Yapılışı 5

Güllerimizi şala dikip aşağıdaki gibi şekil verelim.

Güllü Etol Şal Yapılışı 4

Güllü Etol Şal Yapılışı 3

Güllü Etol Şal Yapılışı 7

Güllü Etol Şal Yapılışı

Güllü Etol Şal Yapılışı 8

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler