Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şiş Örgü Gül Nasıl Yapılır?

Birçok süslemede kullanacağınız örgü gül yapımı. Şapka süslemelerinde , örgü yelek süslemelerinde, hırka, battaniye süslemelerinde kullanabilirsiniz. Örgü çaydanlık kılıfı modellerinde süsleme yapabilirsiniz. Daha önce örnekler paylaşmıştık sizlerle. Örgü kapı süsü modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü patik modellerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Şuan için aklıma gelenler bunlar. Şişle gül yapımını sizde birçok alanda hayal gücünüzü kullanarak örebilirsiniz. Birazdan detaylı olarak sizlere nasıl yapıldığını anlatacağız. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz.

Şişle Gül Yapımı

Şişle gül yaparken düz örgü ve ters örgü kullanıyoruz. İlk defa örgü örecekler için daha önce örgüye nasıl başlanır videolu olarak güzel bir yazı hazırlamıştık.

Gülümüzü yaparken şişe 65 ilmek atarak başlayalım. 12 sıra boyunca 1 sıra düz, 1 sıra ters olarak örelim. 13. tura geldiğimizde eksiltmelere başlıyoruz. 13. turda başta 4 ilmeği bitiriyoruz. Kalan ilmekleri örmeye devam ediyoruz. 61 ilmek kaldı. 14 turda tekrar 4 ilmeği bitiriyoruz. 57 ilmeğimiz kaldı. 15 . turda 5 ilmeği bitiriyoruz. 52 ilmek kaldı. 16. turda tekrar 5 ilmeği bitiriyoruz. 47 ilmek kaldı. 17. turda 6 ilmek bitiriyoruz. 41 ilmek kaldı. 18. turda 6 ilmek bitiriyoruz. 35 ilmek kaldı. 19. tura geldiğimizde tüm ilmekleri bitiriyoruz. Şimdi ördüğümüz parçayı kıvırarak alt kısmından dikerek birleştirelim.

Tüm işlem bu kadar nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler