Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Menekşe Yapımı

Örgü çiçek modellerinden bugün örgü menekşe yapımı hazırladık. Çeşitli süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Lif örneklerinde, örgü yastık modellerinde, bebek battaniyesi süslemelerinde, bebek örgülerini süslemede kullanabiliriz. Diktiğiniz bir kıyafeti süslemek için kullanabiliriz. Sizin de aklınıza gelen fikirler varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Hepimiz faydalanırız. Örgü menekşe yapımı cam kavanoz süslemelerinde, teneke kutu süslemelerinde kullanılabilir. Güzel bir örneğini yine göreceğiz.

Aklıma şöyle bir fikir geldi. Kızlarımıza yazlık elbiseler diksek yada örsek etek uçlarına örgü menekşe yapımı ile süslesek çok güzel olmaz mı. Renk renk menekşeler açmış bir elbise. Şiş veya tığ fark etmez dümdüz bir battaniye örüp yada bebek örgüleri üzerini örgü aplike modellerinden çeşitli çiçeklerle süslesek sizce de çok güzel olmazmı. Örgü ile ayakkabı yenileme paylaşmıştık. Beyaz bez ayakkabılarımızın üzerini çiçeklerle süslemiştik. Menekşe örgü modelini ayakkabıları, örgü patik modellerini süslemek için kullanabiliriz. Ördüğümüz şapka modellerini süslemek için kullanabiliriz. Üç boyutlu örgü kelebek yapımı ile menekşeleri bir arada kullanabiliriz. Kat kat güllerle menekşeleri, çeşitli çiçekleri, kelebekleri, kuşları bir arada kullanarak harika süslemeler yaparız.

Tığ ile Hercai Menekşe Yapımı

Parça iplerle renk renk menekşeler örüp birçok yerde kullanabiliriz. Kapı süsü yapabiliriz. Duvar süsü yapabiliriz. İnce pamuklu ipler kullanabiliriz. Elimizde olan farklı ipleri de kullanabiliriz. İplerin kalınlıklarına göre çiçeklerin boyutları da değişecektir.

Örgü Menekşe Yapımı 1

Menekşelerimizi aşağıdaki gibi bir çalışmada kullanabiliriz.

Örgü Menekşe Yapımı

Kalemlik tasarlayabiliriz. Hobi malzemelerimizi koyabiliriz. Fırçalarımızı koyabiliriz. Birçok şekilde menekşeleri değerlendiririz. Örgü menekşe yapımı için hemen videoyu izleyelim. Daha sonra istediğimiz yerde kullanabiliriz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-flores-pensamiento-crochet/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler