Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Gül Yapımı

Örgü gül yapımını birçok projede kullanabilirsiniz. Örgü aplike modelleri olarak diktiğiniz bir elbiseyi süslemek için, ördüğünüz bir örgüyü süslemek için veya diğer çalışmalarda.  Örgü çiçek buketi hazırlamada kullanabilirsiniz. Örgü kapı süsü modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü bileklik modellerinde kullanabilirsiniz. Şapka modellerini süslemek için, bebek örgü modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Şimdilik aklıma gelenler bu şekilde. Daha birçok kendin yap projesinde kullanabilirsiniz.

Örgü gül yapımı oldukça kolay. Tığ işi ile ördüğümüz bir model ve detayları sizlerle paylaşacağız. Sizde rahatlıkla örebileceksiniz. 3d örgü çiçek yapımı artık ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Menekşe çiçeği örgü modeli ile birleştirerek süslemelerinizi yapabilirsiniz. Hadi şimdi örgü gül yapımına, detaylara geçelim.

Örgü Gül Nasıl Örülür?

Evin her bir köşesinde dekor olarak kullanabilirsiniz. Hediye vermek içinde çok güzel bir çiçek. Dilediğiniz kadar çiçek örebilirsiniz. Örgü gül yapımı oldukça basit. Basit basit örgü gülleri örüp çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Modelde % 100 pamuklu dmc natura just cotton kullanılmış. Ayrıca 3 mm tığ, makas kullanılmış. Tel ve çiçek bandı da gül buketlerimiz için gerekli olacak.

Örgü Gül Yapımı 2

Örgü Gül Yapımı 3

Malzemeler hazırsa 66 zincir çekerek başlıyoruz. Ve zincirin üzerine V trabzanlar yapıyoruz. Arada 2 zincir bırakarak. V trabzanlar aynı yere 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan şeklinde yapılıyor. 2. tura geçtiğimizde yine V lerin üzerine V trabzanlar yapıyoruz. 3 turda ise V lerin içine 7 trabzan yapıyoruz. V ler arasına ise sık iğne ile tutturuyoruz.

Güller neredeyse hazır.  Rulo halinde sararak şekil veriyor alt kısımlarından dikiyoruz.

Örgü Gül Yapımı 4

Yapraklar için 12 zincir çekiyoruz. Zincirlere sırasıyla 1 sık iğne,  1 tekli trabzan,  3 ikili trabzan,  2 üçlü trabzan,  3 ikili trabzan,  1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapıyoruz.  2 zincir çekip yaprağın üst sivri kısmını oluşturmak için sık iğne yaptığımız yere tekrar sık iğne yapıyoruz ve ayni işlemi zincirin diğer tarafına da yapıyoruz.

Örgü Gül Yapımı

Güller hazır. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Örgü Gül Yapımı 1

Kaynak : http://elblogdedmc.blogspot.com/2018/10/patron-de-ganchillo-gratis-ramo-de.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler