Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Gardenya Yapımı

Çok zarif bir çiçek modeli ile daha beraberiz. Örgü gardenya yapımı. Dilediğiniz yerde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Şahane bir örgü çiçek buketi yapabilirsiniz. Örgü çiçekli toka yapımında kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı süslemelerinde, örgü şapka modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Örgü çiçekten kavanoz kapağı süsleme yapımı olarak kullanabilirsiniz. Penye ipten sepet modellerini, örgü sepet modellerini süsleyebilirsiniz. Lif modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Çiçekli patik modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü çiçek modelleri için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Birazdan sizlere adım adım yapılışını fotoğraflarla gösterdiğimiz örgü gardenya yapımına geçeceğiz.

Örgü Çiçek Yapılışı

4 katlı pamuklu iplik ve 2 mm tığ ile ördüğümüz çok güzel bir çiçek. Beyaz ve yeşil ipe ihtiyacımız olacak. Sihirli halka içine 6 sık iğne yaparak başlıyoruz. Ve bir sonraki turda her sık iğneye 2 kez batarak 12 sık iğne yapıyoruz. Başlangıcımız bu şekilde. Daha sonra kat kat yaprakları olan bir çiçek örüyoruz. 2 zincir 2. sık iğneye bat şeklinde 6 yuva yapıyoruz.

Örgü Gardenya Yapımı

Örgü Gardenya Yapımı 12

 Ve örgü gardenya yapımını temellerini atmış oluyoruz. Ve daha sonraki adımları aşağıdaki fotoğrafları takip ederek örebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiye en altta bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Çok güzel bir çiçek oldu.

Örgü Gardenya Yapımı 6

Örgü Gardenya Yapımı 7

Kaynak : http://suviscrochet.blogspot.com/2014/05/gardenia.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler