Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kelebek Yapılışı

Tığ işi örgü kelebek yapımı. Örgülerinizde kullanabileceğiniz kelebek yapılışı. Çeşitli süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Yaptığınız tunus işi örgülerde, bebek battaniyelerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Eğer kokulu taş, kokulu sabun yapıyorsanız, çiçeklerle buket oluşturmuşsanız içine bir örgü kelebek yerleştirebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Kelebek Nasıl Yapılır ?

  • Pembe, lila, mor iplik
  • Tığ
  • Makas

Örgü Kelebek Yapılışı 6

3 boyutlu kelebek yapmaya başlıyoruz. Lila rengi iplikle başlayalım. İlk olarak 5 zincir çekip halka oluşturalım.

Örgü Kelebek Yapılışı 2

Daha sonra 3 zincir çekelim. Yanına 1 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 2 trabzan daha yapalım. Aynı işlemi 8 tane olacak şekilde yapalım. Son sıradaki zinciri ilk başta çektiğimiz 3 zincire ilmek kaydırma ile bağlayalım.

Örgü Kelebek Yapılışı 1

3 zincir çekelim. İlk yuvanın içine 2 trabzan yapalım.3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edelim.

Örgü Kelebek Yapılışı 3

Pembe renkli ipe geçelim. İlk yuvanın içine 6 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 6 trabzan daha yapalım. Resimde görüldüğü gibi 3. trabzanın üzerine sık iğne ile batalım. Daha sonra tığa ilmek alıp önümüzdeki yuvaya batıp 6 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 6 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. 8 tane yaprağımız olacak.

Örgü Kelebek Yapılışı 5

Mor renkli ipe geçelim. Her bir trabzanın üzerine batarak 1 zincir 1 ilmek kaydırma yapalım. İlmek kaydırma sık iğne gibi batıp tığa aldığımız ilmeği direk geçirmek demektir. Tüm çevresi boyunca aynı şekilde örmeye devam edelim.

Örgü Kelebek Yapılışı 7

Ördüğümüz çiçeği ortadan ikiye katlayalım. Ve aynı renkli iplikle orta kısmından ilmek kaydırma örelim.

Örgü Kelebek Yapılışı

8 zincir çekelim. 2. zincirden itibaren üzerine sık iğne yapalım. Aynı şekilde tekrar 8 zincir çekip üzerine sık iğne yapalım. Böylece tığ işe kelebek bitti. Çok güzel oldu.

Örgü Kelebek Yapılışı 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler