Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır?

Rafya ipten, kağıt ipten çiçek yapımı hazırladık. Birçok farklı projede kullanabilirsiniz. Örgü aplike modelleri, örgü broş modelleri, örgü toka modelleri, kağıt ip şapka modellerinizi süslemek için kullanabilirsiniz. Üstelik yapılışı da çok kolay. Birçok yerde kullanılacak bir çalışma. Daha önce farklı yerlerde kullandığınız örgü çiçek modellerini kağıt veya rafya ip ile örebilir ve yine çeşitli aksesuarlarda süsleme olarak kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlerle paylaştığımız kağıt ip örgü modellerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Kağıt ipten yazlık şapka yapımında kullanabilirsiniz. Kenarına güzel renkli çiçekler kondurabilirsiniz. Videolu kağıt ipten amerikan servis yapımı paylaşmıştık. Süslemek için yine kağıt ipten çiçek modellerini kullanabilirsiniz. Rafya ipten çiçek nasıl yapılır hemen detaylara geçelim.

Rafya İpten Çiçek Yapılışı

El yapımı broş modelleri olarak yaptığımız kağıt ip, rafya ip çiçeği birçok farklı şekilde kullanabileceğiz. Çantalarıımızda, şapkalarımızda, toka olarak kullanabileceğiz. Çim örgü tekniği ile örüyoruz çiçeği. Daha önce çim örgü yapılışından birçok kez bahsettik. Birçok örgü ördük. Amigurumilerde saç yaptık. Patik modellerinde püsküller yaptık, paspas modelleri ördük. Bugünde çiçek yapımında kullanacağız. Rafya ipten çiçek nasıl yapılır ayrıntıları ile değineceğiz. Çiçek için 10 gr bej, 10 gram yeşil iplik kullanacağız. 3, 5 tığ ile örülecek. Eğer broş olarak kullanacaksanız birde broş iğnesine ihtiyacımız olacak.

Amigurumi örer gibi örüyoruz. Arka ilmeklere batarak sık iğneyi yapıyoruz. Bej renkle 2 zincir çekip 1. zincir içine 6 sık iğne yapıyoruz. 2. turda arka ilmeklere batarak, her ilmeğe 2 kez batıp 12 sık iğne yapıyoruz. Şimdi 1 tek, 1 çift batarak 18 sık iğne yapıyoruz. 1 tur 18 sık iğne olarak örüyoruz.

Şimdi aynı renk iple devam ederek dıştan içe doğru ön ilmeklere batarak ilmek kaydırma yapıyoruz.

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 2

Yeşil renkli rafyaya geçiyoruz. Az önce ördüğümüz orta kısmın ters tarafından yeşil ipi sık iğne ile sabitliyoruz. Resimdeki gibi ilmekleri uzun tutarak çim örgü tekniği örüyoruz.

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 3

2 tur bu şekilde örüyoruz. Yeşil iple örmeye devam ederek uzun yaprakları yaptıktan sonra eksiltmeler yapıyor ve örgüyü tamamlıyoruz. Arka kısmına broş iğnesini dikiyoruz.

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 4

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 5

Çim örgüde oluşan halkaları kesiyoruz. Yaprakları açarak elimizle şekil veriyoruz.

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 6

Artık istediğimiz yerde kullanabiliriz.

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır?

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 1

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 7

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 8

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 10

Rafya İpten Çiçek Nasıl Yapılır? 9

Kaynak : https://www.craftpassion.com/crochet-straw-daisy-brooch-tutorial-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler