Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Rokoko Gül Nasıl Yapılır?

Örgü aplike modellerinde birçok yerde kullanacağımız birçok süslemede kullanacağımız örgü çiçek modellerinden bir anlatım hazırladık. Sanki el nakışı modelleri gibi duruyor ama değil. Tığ işi örgü ile yapıyoruz. Tığ işi rokoko gül nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Mesela bu çiçeği bebek örgü modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Patik modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı modellerini, örgü toka modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsü, örgü anahtarlıklar yapabilirsiniz. Oldukça güzel örmesi keyifli 3d örgü çiçek modellerinden. Farklı örgülerden rokoko örgü yapılışından bahsetmiştik. Battaniyeler, kırlentler, bebek yelekleri örebileceğimiz çiçekli güzel bir örnekti. Örgünün dışında el nakışında da rokoko tekniğini çok kullanıyoruz. Örgüleri, kanaviçeleri, havluları, duvar süslerini süslemek için rokoko nakışı, rokoko çiçekler yapıyoruz. Eğer el nakışı olarak rokokonun nasıl yapıldığını merak ediyorsanız detaylarına rokoko nakışı gül nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Eğer hazırsanız hemen tığ işi rokoko gül nasıl yapılır öğrenmeye geçelim.

Tığ İşi Rokoko Gül Yapılışı

Evde olan parça ipleri değerlendirmenin en güzel yollarından birini hazırladık. Renk renk çiçekler örüyoruz. Çiçekleri takı, toka, süsleme gibi birçok yerde kullanıyoruz. Mesela çiçekleri örüp amigurumi bebek modellerine, amigurumi tavşanlara, amigurumi ayı yapımında taç yapımı olarak kullanabiliriz. Göbek kısmına, baş kısmına dikebiliriz. Bebek patiklerini, yetişkin patiklerinin üzerine dikerek patik çiçeği olarak kullanabiliriz.

Tığ İşi Rokoko Gül Nasıl Yapılır?

Örgü yaprak yapımı, örgü çiçek yapımıyla tamamlanmış harika bir çiçek. Şimdi adım adım tığ işi rokoko gül nasıl yapılır izleyelim. Sonrasında çiçekleri dilediğimiz yerde kullanalım. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler