Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mutfak Havlusu Süsleme Modelleri

Örgü çiçek motifleri ile mutfak havlularınızı süsleyebilirsiniz. Güzel bir örneğin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız. Ben çok sevdim. Mutfak havlusu süsleme modelleri için kanaviçe etamin örneklerini, brezilya nakışı modellerini, iğne oyası modellerini kullanıyoruz. Şimdi ise örgü aplike modelleri ile çok güzel, özenle süslenmiş bir mutfak havlusu paylaşacağız. Sizde kendi havlularınız için bu desenleri uygulayabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Ama çok şık duruyor. Büyük havlularınız içinde aynı deseni uygulayabilirsiniz. Kenarına da ister tığ işi ister iğne oyası ile harika bir oya ile tamamlayabilirsiniz. Kullanacağınız havlular kenar kısmında işleme yapmak için etamin kumaşlı olan havlular var. Onları kullanabilirsiniz. Kenarında düz bir parça işleme yeri olan havluları tercih edebilirsiniz. Şimdi mutfak havlusu süsleme modellerinin nasıl yapıldığını görelim.

En Yeni Mutfak Havlusu Örnekleri

Mavi çiçeklerle ve yapraklarla yapılmış çok şık bir çalışma. İnce nakış ipleri ile çiçeklerimizi örüyoruz. Ve daha sonra havlunun üzerine dikiyoruz. Aynı desenle bir mutfak masa örtüsü, bir perde de süsleyebilirsiniz. Güzel bir fikir, iyi bir kendin yap projesi fikri.

  • 1,5 – 2 mm kalınlığında tığ
  • Mavi, yeşil ince iplik
  • Beyaz renkli ince iplik
  • İğne
  • Sarı renkte boncuk
  • Keten mutfak havlusu

Malzemelerimiz hazırsa örgü olarak kullanacağımız motiflerin şemasını görelim. Motifleri örmeye sihirli halka ile başlıyoruz.

Mutfak Havlusu Süsleme Modelleri 1

Havlu üzerinde kullandığımız şemalar yukarıdaki gibidir. Şimdi de kenar oyasının şemasını görelim.

Mutfak Havlusu Süsleme Modelleri

Şemalarda kullanılan uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Şimdi havlu üzerine uyguladığımızda nasıl durduğuna bakalım.

Mutfak Havlusu Süsleme Modelleri 3

Mutfak Havlusu Süsleme Modelleri 2

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/vyazanye-tsvety-dlya-ukrasheniya-kuhonnogo-polotentsa/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler