Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

Örgü Süs Eşyaları Yapımı

Ev için örgü aksesuarlar yapıyoruz. Örgü süs eşyaları yapımı ile çocuklarınızın odasını, hobi odalarınızı ve evinizin diğer köşelerini süsleyebilirsiniz. Daha öncede farklı el örgüsü süs modellerinden bahsetmiştik. Güzel bir örneğin yapılışını bulmuşken kaçırmadan hemen sizlerle paylaşalım dedik. Yakın zamanda örmeyi planladığım modeller arasında örgü duvar süsü çiçek yapılışı var. Çok beğendiğim bir model. Örülecekler listesinde duruyor. Örgü kitap ayracı olarak da kullanabilirsiniz. Şahane bir çiçek. Kalp örgü duvar süsü yapılışını beşik süsleri olarak, duvar süsleri olarak, örgü perde bağı modelleri olarak da yapabilirsiniz. Battaniye süslemede, yelek süslemede kullanabilirsiniz. Kalplerin yapılışını birçok yerde kullanabilirsiniz. Şimdi yıldızlı örgü süs eşyaları yapımı yapıyoruz. Yine birçok şekilde kullanabilirsiniz. Beşik süslemede. Perde bağı olarak. Duvar süsü olarak. Kapı süsü olarak. Sözü fazla uzatmadan tarifine geçelim.

Örgü Süsler Anlatımlı

Örgü süs eşyaları yapımında malzeme olarak DMC natura just cotton kullanılmış. Ve 3 mm tığ. Benzer özelliklerde farklı ipler de kullanabilirsiniz. % 100 pamuklu bir iplik. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Modeldeki ölçüler 3 cm genişliğinde 140 cm uzunluğunda bir bordür örüyoruz. Yıldızın ölçüleri ise 11 cm çapında. Hemen şemaları vererek başlayalım.

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 2

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 3

Örgü Süs Eşyaları Yapımı

Şemalarda bulunan sembollerden bahsedecek olursak daireler zinciri, artılar sık iğneyi , uzun çizgiler trabzanı, siyah noktalar ilmek kaydırmayı temsil ediyor. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Şimdi bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 1

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 9

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 4

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 5

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 6

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 7

Örgü Süs Eşyaları Yapımı 8

Kaynak : http://elblogdedmc.blogspot.com.tr/2017/12/patron-de-ganchillo-gratis-guirnalda-de.html

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Süs Eşyaları Yapımı”
  1. Eloides Martins Dias dedi ki:

    Amo fazer croche por isso gostaria de receber sempre as novidades

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: