Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ev Nasıl Yapılır?

Örgü ev modelleri, örgü kuş evi modelleri duvar dekorlarında çok kullanılıyor. Yine çeşitli süslemelerde de kullanılıyor. Bizde sizlere yeni yıla özel ve her zaman kullanabileceğiniz bir örgü ev modeli hazırladık. Örgü evi bebek örgü modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Duvar dekorunda kullanabilirsiniz. Örgü ev modeli yastık yapımından bahsetmiştik. Ev dekorasyonunda istediğiniz her köşede kullanabilirsiniz. Oturma alanlarında, çocuk odalarında harika duracak bir model. Keçe ev yapılışı da kolay ve dilediğiniz gibi süsleyebileceğiniz modellerden. Örgü ev havlu askısı örmüştük. Yine harika projelerden. Sadece ev kısmını kullanabilirsiniz. Altına kumaş geçirerek pijama torbası, bebek kıyafet çantası, oyuncaklar gibi modeller yapabilirsiniz. Örgü ev nasıl yapılır sayılarını verelim. Sizde istediğiniz projelerde kullanabilirsiniz.

Örgü Ev Yapılışı

Örgü ev nasıl yapılır? Önce ip bilgilerine değinelim. İstediğiniz iplerle örebilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek için çok iyi bir proje. Modelde % 100 pamuklu bir iplik kullanılmış. Ve 2,5 mm tığ. Sizde kullanacağınız iplere uygun tığlar seçebilirsiniz.

2 parça örüyoruz. 17 zincir çekiyoruz. Üzerine 16 sık iğne örüyoruz. 12 tur hiç artırma yapmadan 16 sık iğne olarak örüyoruz. 14. turda baştan ve sondan iki artırma yaparak 20 sık iğne olarak örüyoruz. 1 tur arka ilmeklere batarak 20 sık iğne olarak örüyoruz. Daha sonra baştan ve sondan eksiltme yaparak 2 sık iğneye kadar iniyoruz. 2. parçayı da aynı şekilde örüyoruz.

Kapı için 7 zincir çekiyoruz. Üzerine 6 sık iğne yapıyoruz. 2 tur 6 sık iğne olarak örüyoruz. Kapının etrafını farklı bir renk ile sık iğne dönüyoruz.

2 adet pencere örüyoruz. Sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Her ilmeğe 2 sık iğne yapıp 12 sık iğne örüp bitiriyoruz. Şeker kısmını resimde gördüğünüz gibi aynı yere 4 tekli trabzan yapıyoruz. 2. sık iğneye ilmek kaydırma ile batıyoruz.

Örgü Ev Nasıl Yapılır? 1

Askı için 22 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Ve evin çatı kısmına ön parçaya dikiyoruz. Kapı pencere onları da ön kısma dikiyoruz. Daha sonra arka parçayı ön parça ile kenarlarını tığlayarak birleştiriyoruz. Ve evimiz hazır. Harika oldu.

Örgü Ev Nasıl Yapılır?

Örgü Ev Nasıl Yapılır? 2

Örgü Ev Nasıl Yapılır? 3

Kaynak : https://essiebirdies.wordpress.com/patterns/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler