Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ev Havlu Askısı

Örgü ev havlu askısı yapıyoruz. Örgü evi farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. Mesela daha küçük örüp örgü anahtarlık modelleri yapabilirsiniz. Örgü duvar süsleri modelleri yapabilirsiniz. Tek parça örerek örgü aplike modellerinde, örgü süsleme sanatında kullanabilirsiniz. Ben daha küçük örerek anahtarlık yapmayı düşündüm. Örgü ev havlu askısı da çok güzel bir fikir. Çocuklarınız için özel hazırlayabilirsiniz. Örgü ev modellerinden farklı projeler de hazırlamıştık. Mesela örgü süsleme motifleri yapılışında sevimli pembe bir ev örmüştük. Örgü ev modeli yastık yapımı paylaşmıştık. Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabileceğiniz harika bir proje. Buna benzer daha birçok projemiz var. Tariflerine mimuu.com ücretsiz takip ederek tüm modellerden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Örgü Ev Havlu Askısı Nasıl Yapılır?

Örgü ev havlu askısı yapılışı çok güzel bir proje olmuş. Sizde örmek istersiniz dişe düşünüp hemen yapılışını paylaşmaya karar verdik. Şemalı bir anlatım. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Zor bir proje değil. Hazır olan havlularınızın üzerine düğme dikerek kullanabilirsiniz. Çıtçıtlar dikerek kullanabilirsiniz. Bu projeyi sadece çocuklar için havlu askısı olarak düşünmeyin, çocuk odaları için, hobi odaları için bir aksesuar yapabilirsiniz. Mutfak ve banyolarınız için havlu askısı olarak kullanabilirsiniz. Ben anahtarlık olarak düşündüm mesela.

Akrilik ipler, pamuklu ipler veya çeşitli renklerde ipler kullanabilirsiniz. 2 – 3 mm ölçülerinde ipinize göre bir tığ tercih edebilirsiniz. Evin çatısı için bir ponpon kullanıyoruz. Düğmeleri ile birlikte havlu yaklaşık 40 cm uzunluğunda oluyor. Hazır evin boyutları ise 23 x 23 cm.

Örgü Ev Havlu Askısı 9

Örgü Ev Havlu Askısı 11

Şimdi hemen şemaları görelim. Şemada x ler sık iğne, daireler zincir. V ler artırma, uzun çizgiler ise trabzan.

Örgü Ev Havlu Askısı 13

Örgü Ev Havlu Askısı 12

Örgü tutucu kısmın şemasını hemen altta bulacaksınız.

Örgü Ev Havlu Askısı

Ve kapının şablonu.

Örgü Ev Havlu Askısı 10

Askımızı bitirdik. Sizce de çok güzel olmadı mı.

Örgü Ev Havlu Askısı 7

Örgü Ev Havlu Askısı 6

Örgü Ev Havlu Askısı 8

Örgü Ev Havlu Askısı 5

Örgü Ev Havlu Askısı 4

Örgü Ev Havlu Askısı 3

Örgü Ev Havlu Askısı 1

Örgü Ev Havlu Askısı 2

Kaynak: https://handmade-paradise.ru/vyazanyj-domik-veshalka-derzhatel-dlya-polotenets/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler