Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Niloya Modeli

Kızım benden birgün anne liloya örermisin diye bir istekte bulundu. İplerim vardı zaten hemen başladım. Önce netten telefonuma Niloyanın resmini indirdim. Sonra daha önceki ilk başlayacağım zamanlarda yaptığım amigurumi oyuncak modelleri , amigurumi nasıl yapılır araştırmalarımın da sayesinde resme bakarak örmeye çalıştım. Gözlerini ince iple örsem daha iyi olurmuştu.

Amigurumi örerken ben Nako pırlanta kullanıyorum. Farklı ipleri de tercih edebilirsiniz. Vizon ile ören var. Bonbon ile ören var. Saten ile ören var. Farklı markalarda ipleri tercih edenler var. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. İnce iple örenlerde oluyor ama ben orta kalınlıkta bir ip tercih ediyorum. Tığ olarak 0 numara tığ kullanıyorum. Kalın bir tığ.

Amigurumi Niloya Bebek

Yapılışını soran arkadaşlar maalesef yok. Az önce de belirttiğim gibi resme bakarak ördüm. Ama ilk fırsatta video çekmeyi düşünüyorum. Tabi video için biraz zaman lazım. Ücretsiz amigurumi bebek tariflerinden uyarlayabilirsiniz. Daha önce bebek paylaşımlarımız oldu sizlerle.

Nasıl olmuş sizce güzelmi. Kızım 3 yaşında olmasına rağmen çok beğendi ve çok mutlu oldu. Sürekli onunla oynuyor. Gece birlikte yatıyorlar. İsteyen arkadaşlara sipariş olarak yapabilirim. Tabi bana zaman vermeleri şartı ile.

Nasıl görünüyor. Mutlu , huzurlu , bol örgülü günler.

Amigurumi Niloya Modeli

Amigurumi Niloya Modeli 1

Amigurumi Niloya Modeli 2

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Amigurumi Niloya Modeli”
 1. Deniz Tncr dedi ki:

  Melek hanım merhaba ? Niloya nın yapım tarifi var mı acaba?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Deniz Hanım. Niloyanın tarifi yok. Bazı kısımlarını ücretli aldığımız bir tariften , bazı kısımlarını doğaçlama yaptım. O yüzden yok. Ücretsiz bir tariften uyarlayabilirsiniz.

 2. Deniz Tncr dedi ki:

  Teşekkür ederim ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler