Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Yüz İfadesi Yapılışı

Birçok amigurumi oyuncak modelinde kullanacağınız amigurumi yüz ifadesi yapımından bahsedeceğim. Adım adım resimlerle nasıl yapıldığını göreceksiniz. Örgü ayıcık yapılışı üzerine bittiğinde yüz nasıl işlenir onu göstereceğiz. Sizlere bugüne kadar birçok ücretsiz amigurumi oyuncak tarifi verdik. Bugünse onlara nasıl yüz işleyeceğinizi göstereceğiz. Gözleri sadece ayıcık için değil başka modelleriniz için de kullanabilirsiniz. Gözleri ve burnu örgü bebek tariflerinizde de uygulayabilirsiniz. Bu teknik biraz uzun sürebilir. İşleyerek yapıldığı için. İsteyenler örerek göz yapıp oyuncak üzerine dikebilirler. Amigurumiler için özel emniyetli gözler var. Onları da kullanabilirsiniz. Nette satış yapanlar var. Bazı tuhafiyelerde de bulabilirsiniz. Hobi marketlerde bulabilirsiniz. Bugünse işleme tekniği ile göz yapıyoruz. Ördüğünüz oyuncakları daha küçük boylarda yaparak amigurumi anahtarlık modelleri yapabilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Ayıcık Yüz İfadesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 2 uzun iğne
  • Siyah , beyaz ve seçtiğiniz göz renginde nakış ipliği
  • İğne
  • Makas
  • Yüksük

Yüz ifadesini işlemeden önce tüm parçaları birleştirin. Tüm parçaları dikmek sizlere yüz ifadesini işlerken nasıl ve nereye işleyeceğinize dair kolaylık sağlar. Daha sonra gözleri yerleştirmek istediğiniz kısımlara uzun toplu iğneler ile işaret koyun. Karşıdan bakın ve eşit mesafede olduklarına dikkat edin. Gözün merkezine iğneleri yerleştirdik. Siyah nakış ipi ile iğne etrafına daire işleyelim. Eşit yapamayacağınızı düşünüyorsanız kalem ile iğne etrafına bir daire çizip üzerini işleyebilirsiniz. Şimdi aynı renkli iplikle dairenin içini dolduralım. Şimdi iğneye seçtiğiniz göz renginde olan ipi geçirelim ve az önce işlediğimiz göz bebeğinin etrafına az sonra fotoğraflarda paylaşacağımız gibi işleyelim.

Gözleri işledikten sonra göz bebeklerine geçelim. Ve burnu ağzı işleyip bitirelim. Sizlere bahsettiğimiz yöntemleri şimdi resimlerle görelim.

 

Kaynak :  http://www.notey.com/@squirrelpicnic_unofficial/external/6617524/how-to-add-faces-to-your-amigurumi-satin-stitch-embroidery.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler