Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır?

Tunus işi örgü modellerinden sizlere çok güzel bir sebze yapılışı hazırladık. Tunus işi ile ördüğümüz balkabağını hemen tamamlayacak ve dekorasyonunuzda kullanmaya başlayacaksınız. Amigurumi oyuncak modellerimizde de balkabağı modellerimiz var. Amigurumi bal kabağı yapılışı sık iğne ile yaptığımız bir modeldi. Dilerseniz o modeli de örebilirsiniz. Nasıl yapıldığını sizlere vidolu olarak hazırladık. Tunus işi örgü kolay bir örgü. Birçok örgüde kullanıyoruz. Tunus işi hırka modellerinde, tunus işi bebek battaniyesinde kullanıyoruz. Daha çok örgüler örüyoruz. Şimdi dikdörtgen bir parça örüp balkabağına çeviriyoruz. Tunus işi bal kabağı nasıl yapılır detayları inceleyelim.

Dekoratif Balkabağı Nasıl Yapılır?

Örgü balkabağı tarifi hazırladık. Tunusişi balkabağı nasıl yapılır anlatan güzel bir video hazırladık. Yapılışı oldukça kolay. Evde olan iplerinizle renk renk balkabakları örebilirsiniz. Malzeme olarak iplik, tığ, elyaf kullanıyoruz. Ve balkabağının sapı için ağaç dalı kullanıyoruz. Dilerseniz sapını da örgü ile yapabilirsiniz. Çayınızı içerken, kahvenizi içerken hemen örüp bitirebileceğiniz bir balkabağı tarifi.

Küçük bir balkabağı için 10 x 25 cm, orta boy kabak için 15 x 37 cm, büyük balkabağı için 21 x 50 cm ebatlarında parçalar örüyoruz. Modeldeki balkabağı için 23 – 24 zincir çekerek başlayalım. Ve zincirlerin içinden ilmekleri çıkartalım. Ve klasik tunus işi örmeye devam edelim.

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır? 1

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır? 2

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır? 3

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır? 4

İstediğimiz boyutlarda balkabağını ördükten sonra iki ucunu birleştiriyoruz. Alt ve üst kısımlarından ilmekler toplayarak büzdürüyor ve içine elyaf dolduruyoruz.

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır? 5

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır? 6

Ağaç dalından sap kısmını yapıp balkabağını tamamlıyoruz. Ve harika bir balkabağımız oluyor. Kolay bir model.

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır? 7

Tunus İşi Balkabağı Nasıl Yapılır?

Şimdi balkabağımızın yapılışını videolu olarak izleyelim.

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2019/10/calabaza-crochet-en-punto-tunecino-del.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler