Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı

Çok keyifli bir örgü kırlent modeli yapıyoruz. Zaman zaman yazılarımızda kırlent modellerine yer veriyoruz. Çok şık örgü yastık modeli paylaşımımız olacak. Çocuklarınızın odasında, evinizin her köşesinde kullanacağınız çok şık bir model. Yazılarımızda kumaş kırlent modellerine, penye ipten yastık modellerine, tığ işi , şiş örgü , dev yün örgü modellerine yer verdik. Örgü puf yapımına ve çeşitlerine, modellerine yer verdik. Çok seveceğiniz bir model daha paylaşacağız. Özellikle bu yastığa çocuklarınız bayılacaklar. Yeterli miktarda evde kalan ipleriniz varsa bu proje ile değerlendirebilirsiniz.

Örgü Ev Modeli Yastık Nasıl Yapılır?

İstediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği renklerde , onların odalarına uygun renklerde örebilirsiniz. Yastığın ve arka kısmı için ayrı ayrı 2 parça örüyoruz. 47 zincir çekerek başlıyoruz. 2. zincire batarak trabzan yapıyoruz. Ve sıra sonuna kadar tüm zincirler üzerine trabzan yapıyoruz. 45 trabzan oluyor. 2 zincir çekip dönüyoruz ve tekrar sıra sonuna kadar trabzan yapıyoruz. ( 45 ) Ölçüsü 25 cm olacak şeklide örmeye devam edelim. İpliğin rengini değiştirelim. Sıra başı ve sıra sonunda eksiltmeler yaparak örmeye devam edelim. 7 trabzan kaldığında bitirelim.

Kapı için 26 zincir çekelim.2. zincirden itibaren trabzan yapalım. ( 24 ) 2 zincir çekip dönelim ve tur sonuna kadar trabzan yapalım. Bu şekilde 10 cm olana kadar örelim.

Pencere için 14 zincir çekelim. Üzerine 2 . zincirden başlayarak 12 tekli trabzan yapalım. 1 zincir çekip dönelim. Sıra sonuna kadar 12 tekli trabzan yapalım. 7.5 cm olacak şekilde örelim. Farklı renkte bir iplikle camın çerçeveleri için etrafına ve iç hattına ilmek kaydırma yapalım.

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 6

Kenar hattı için 12 zincir çekelim. 2. zincirden itibaren 10 trabzan yapalım. 2 zincir çekip dönelim ve tekrar 10 trabzan yapalım. Evin iki parçasını bu hat ile birleştireceğiz. Bu şekilde örelim. Çatı kısmına geldiğimizde renk değiştirelim ve örmeye devam edelim. Evin parçaları hazır.

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 1

Aşağıdaki adımları takip ederek evi birleştirelim.

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 7

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 8

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 10

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 5

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 4

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 3

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 11

Ev için böyle küçük bir bebek de örebilirsiniz.

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 9

Örgü Ev Modeli Yastık Yapımı 2

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2017/02/caron-cozy-cottage-crochet-pillow.html

http://www.yarnspirations.com/patterns/caron-cozy-cottage-crochet-pillow.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler