Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Yastık Nasıl Örülür?

Penye ip örgü modelleri ile örülmüş harika bir kırlent modelleri tarifi daha. Yıldız yastık nasıl örülür tüm detayları ile videolu anlatımlı çok güzel bir model. Bu yastığı kendim örüp videosunu çekmek istiyordum ama böyle güzel anlatımı bulunca hemen sizlerle paylaşmak istedim. Ben kim bilir ne zaman örerim. Çok yoğun geçiyor ve örgü örmeye zor zaman buluyorum. Örgü yıldız kırlent modeli yapılışı ev dekorasyonunuza renk katacak çok güzel bir model. Kadife iplerle ördüğümüz örgü peluş yıldız yastık yapılışını da çok seveceksiniz. Yıldız şeklinde yastık yapımı penye ip ve şiş örgü kullanarak ördüğümüz bir model. Severek öreceğiniz modellerden.  Yıldız yastık nasıl örülür, kaç mm şiş gerekli, nasıl bir iple örmeliyiz detaylar videoda.

Yıldız Yastık Örme

Penye ip ve  9 mm şiş kullanıyoruz. 110 ilmek atarak başlıyoruz. Yastığın boyutlarına göre ilmek sayılarınızı ayarlayabilirsiniz. 110 ilmek ile başladığınızda yıldız 30 cm oluyor. 90 ilmek olarak ördüğünüzde 25 cm oluyor. Tabi bu ölçüler kullandığınız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir. Dıştan içe doğru ilerleyen bir parça. 2. parçada şişe ilmek topluyor ve aynı şekilde örüyoruz. İçini elyaf ile doldurup kapatıyoruz. Yastığı tamamlıyoruz. En sağlıklısı yıldız yastığınızı kalıp olarak kullanıp astar çıkartmak ve astarı dikip içini elyaf ile doldurarak yastığın içinde kullanmak.

Yıldız Yastık Nasıl Örülür?

Yıldız Yastık Nasıl Örülür? 1

Yıldız Yastık Nasıl Örülür? 2

Yıldız Yastık Nasıl Örülür? 3

Yıldız Yastık Nasıl Örülür? 4

Yıldız yastıklarımız bu şekilde. Bittiğinde yukarıdaki gibi görünecekler. Çok güzel değiller mi. Ben çok beğendim. Sizde örmek isterseniz hemen altta yıldız yastık nasıl örülür videolarını bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler