Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Peluş Yıldız Yastık Yapılışı

Kadife iplerle yıldız yastık yapımı örüyoruz. Hazırlayın ipleri. İstediğiniz renklerde ev dekorasyonu için, çocuklarınızın odaları için kullanabilirsiniz. Penye iplerle, ve diğer iplerle de örebilirsiniz. O zaman örgü peluş yıldız yastık yapılışının boyutları değişecektir. İpin kalınlığı ve inceliği bu durumu değiştirecektir. Daha önce de koton iple bir yıldız yastık yapımından bahsetmiştik. Bu modelin yapılışına örgü yıldız kırlent modeli yapılışından ulaşabilirsiniz. Çocuk odaları için daha çok güzel kırlent modelleri var. Mesela bulut yastık en çok yapılan, dikilen modellerden. Peluş tavşan yastık yapılışı da harika bir model. Bu modellere yeni bir model ekleme zamanı. Tığ işi ve kadife iple ördüğümüz örü peluş yıldız yastık yapılışına geçelim.

Yıldız Yastık Nasıl Örülür?

Örgü peluş yıldız yastık yapılış ayrı iki parça olarak örülüyor. Ve daha sonra bu iki parça birbirine ekleniyor. Önce yine orta kısmı yapıyoruz. Daha sonra yıldızın kollarını yapıyoruz. 4 mm tığ kullanılmış ve 1,5  kadife ip kullanılmış. İp ölçüleri ipin gramajına göre değişiklik gösterebilir. Yastığın ölçüleri yaklaşık 40 cm civarı.

hdc : tekli trabzan

1 : Sihirli halka içine 10 tekli trabzan yapalım.

2. Her ilmeğe hdc * 10 = 20
3. (1 hdc, v) * 10 = 30
4. (2 hdc, v ) * 10 = 40
5. (3 hdc, v) * 10 = 50
6. (4 hdc,v) * 10 = 60
7. (5 hdc, v) * 10 = 70
8. (6 hdc, v) * 10 = 80

Yıldızın orta kısmı bitti. Şimdi kolları öreceğiz. Dönerek örüyoruz. 16 hdc yaptıktan sonra dönüyoruz. Baştan ve sondan eksiltme yapıyoruz. 14 hdc oluyor. Bu şekilde 2 hdc kalana kadar örüyoruz. Diğer kolları da aynı şekilde örüyoruz. İki parça örüp birbirine sık iğne ile dikiyoruz. Ve içini elyaf ile dolduruyoruz. Yıldız şeklinde astar dikip içini elyafla doldurup yastığın içine koyarsanız daha sağlıklı olur.

Gözler 2 adet, sihirli halka içine siyahla 6 sık iğne yapalım. Beyaza geçip her ilmeği 2 sık iğne yaparak 12 sık iğne örelim. Gözleri 2 -5 . sıralara dikelim. Aralarında yeterli boşluk bırakarak.

Örgü Peluş Yıldız Yastık Yapılışı

Örgü Peluş Yıldız Yastık Yapılışı 1

Kaynak : https://hiamigurumi.ru/2018/07/vyazanaya-zvezda-podushka-kryuchkom.html

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Peluş Yıldız Yastık Yapılışı”
  1. Eva dedi ki:

    Hermoso

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler