Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır?

Bu modeli ben daha önce nette tığ işi bebek battaniyesi modeli olarak görmüştüm. Yapılışını bulamamıştım o zaman. Şimdi örgü atkı modeli yapılışı olarak buldum. Ve tabi hemen sizlerle paylaştım. Sizlere hem şemasını hem videosunu vereceğiz. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler. Bebek battaniyesi modelleri olarak, atkı modelleri olarak , kırlent modelleri olarak yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını birazdan görebilirsiniz. Renk renk örerek evde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Yine güzel bir model olan ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımı da çok güzel ve kolay modellerden. Yapılışını sizlere videolu olarak vermiştik. Sevdiğiniz renklerde öreceğiniz güzel örnekler.

Bargello Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. İstediğiniz ölçülerde başlayarak örebilirsiniz. İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Yapılışı kolay bir model. Tığ ile yapılıyor. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örerken ben genelde pamuklu doğal iplikler kullanmayı tercih ediyorum. Şal için , atkı için değişiyor. O an için beğendiğim ipleri alıyorum. Tığ olarak evde birçok numara tığım var. Genelde 2.5 mm tığ kullanıyorum. 0 numara. Amigurumi oyuncak örmek için almıştım. Ve her modelimde kullanıyorum. Şimdi sizlere önce modelin şemasını vermek istiyorum.

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 3

Model kat kat , basamak basamak örülüyor. Şimdi bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır?

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 1

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 2

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 4

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 5

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 9

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 8

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 6

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 7

Tığ İşi Bargello Nasıl Yapılır? 10

Üst kısımda nasıl yapıldığını şemalı olarak vermiştik. Şimdi videolu olarak nasıl yapıldığın görelim. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Sizlerde yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : http://www.ravelry.com/patterns/library/victorian-step-crochet-tutorial—from-scarf-to-king-size-bed-afghan

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler