Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarından yepyeni bir battaniyenin yapılışını hazırladık. 1 motif örüyoruz ve bu motifte neredeyse tüm tığ işi örnekler içinde yer alıyor. Trabzanlar, popcornlar yer alıyor. Sizde bu motifte değişiklik yaparak V trabzanlar gibi tığ işi örnekleri ekleyebilirsiniz. En güzel bebek battaniyelerini örebilirsiniz. Renkli yeni motifli battaniye yapılışı hepimizin çok beğeneceği modellerden. Örgüye yeni başlayanlar için karışık ve zor gelebilir. Aslında kolay bir model. Çaprazlama değişik bir şekilde örüldüğü için zor gelebilir. Battaniyenin anlatımı şemalı. Eğer şemayı okurken aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak çok güzel duracak yeni örneklerden.

Battaniyelerde veya diğer örgülerde karışık desenleri kullanmayı seviyorum. Karışık desenli örgüler çok güzel duruyor. Mesela şişle ördüğümüz şiş örgü örneklerinden battaniye yapılışı muhteşem bir model. Birbirinden farklı birçok model bir araya gelerek güzel bir battaniyenin yapılışını hazırlamıştı. Hayatın baharı battaniye yapılışı ise yine tığla düz olarak ördüğümüz fakat karışık desenlerin olduğu battaniyelerden. Kalan iplerden battaniye yapılışı ise ortadan başlayıp tüm olarak ördüğümüz battaniyelerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi renkli yeni motifli battaniye yapılışını öğrenelim.

Yeni Renkli Battaniye Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla güzel bir motifin yapılışını hazırladık. İki motifin birleşiminde de ok desenli motif var. Birbirini tamamlayan güzel motifler bir araya geldiğinde güzel bir battaniye oluşturmuş.

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı 2

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı 1

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı 14

Şemayı incelediğimizde section 1, section 2 yazıyor. İlk öreceğimiz kısım 1 yazan. Daha sonra sırasıyla sectiyonları takip edip öreceğiz. Ördükten sonra ise motifler aşağıdaki gibi görünecek.

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı 3

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı 4

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı 5

İsterseniz motifi sadece sık iğnelerle, trabzanlarla, 1 zincir 1 sık iğne ile de aşağıdaki gibi örebilirsiniz.

Renkli Yeni Motifli Battaniye Yapılışı 14

Sıra geldi battaniyeyi tamamladığımızda nasıl durduğunu görmeye.

Kaynak : https://cypresstextiles.net/2023/08/22/my-blanket-stack-full-reveal-color-riot-blanket/

www.cypresstextiles.net/2023/05/23/free-crochet-pattern-the-color-riot-blanket-us-terms/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler