Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı

El işi dantelli yatak örtüsü modellerinden bahsetmiştik. Şimdi şiş örgü modelleri ile yapılmış harika bir modelden bahsedeceğiz. Daha küçük örerek tek kişilik battaniye modelleri, bebek battaniyesi modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Yine model çok güzel bebek örgülerinde, bebek hırka modelleri, bebek yelek modellerinde, örgü etek modellerinde, örgü bebek elbise modellerinde kullanabilirsiniz. Etol şal modellerinde de harika durur. Model 2 örneğin kurulumundan oluşuyor. Arada kullanılan zincir örgü modelinin yapılışına videolu şiş ile zincir örgü modeli nasıl yapılır detaylarına ulaşabilirsiniz. Diğer ajurlu örgü modellerinin yapılışını Türkçe videolu olarak hazırladık. Bebek battaniyesi olarak da kullanacağınız model çok hoş duruyor.  1980 lerde bir dergide yayınlanmış battaniye. Örüldüğünde de çok güzel durmuş. El örgüsü hırka modellerinde de çok güzel oluyor bu örnek. Birçok örgüde kullanacağınız güzel bir örnek ile yapılmış olan örgü yatak örtüsü yapılışına geçelim.

Şiş Örgü Yatak Örtüsü Modelleri Yapılışı

Örgü yatak örtüsü yapılışı için kullanılan örneğin tarifini videolu olarak hazırladık. Kullanacağınız ipe göre ve örmek istediğiniz örgüye göre ilmek sayılarını ayarlayarak ve modeli kurarak kolaylıkla örgülerinizi örebilirsiniz. Örgü yatak örtüsü yapılışında kalın bir iplik kullanılmış. Model çok güzel. Yatak örtüsünün rengi muhteşem. Yıkadığında tüylenme yapmayan, bozulmayan, uzun süre dayanacak ipler kullanabilirsiniz.

Battaniyede tek model kurulmuş. İki model arasına zincir örgü kurulmuş. Ajurlu model 13 ve katları olarak ilmeklerinizi ayarlayabilirsiniz. Zincir örgüyü de 8 ilmek üzerinden yapabilirsiniz. İki modelin arasına da ters örgü kuracağımız için orada sayıyı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Bu ilmek sayılarına göre belirleyebilir ve battaniyeyi örmeye başlayabilirsiniz.

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 2

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 3

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 1

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 6

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 5

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 4

El emeği yatak örtülerinizi ördüğünüz yastıklarla süsleyebilirsiniz.

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 7

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 8

Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı 9

Şimdi örgü yatak örtüsü yapılışında kullanacağımız modelin videolu yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://mondu-robotkowanie.blogspot.com/2013/05/wspominany-azurowy-pled.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler