Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyeleri Örgü

Bebek battaniyesinde iki renkli örgü örneklerinden güzel bir model tarifi hazırladık. Bebek battaniyeleri örgü örneği için detaylı anlatım hazırladık. Bebek battaniyesi modellerinden en güzel örnekleri erkek bebek battaniyesi olarak da renkleri ayarlayarak örebilirsiniz. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışları için bebe yünlerini kullanabilirsiniz. Kadife ip battaniye modelleri örebilirsiniz. Kadife ipler kullanabilirsiniz battaniyeleriniz için. Çeşitli iplerle en güzel örgüleri örebilirsiniz. Bebek battaniyeleri örgü örneği için nasıl bir örnek kullanmışız hemen detaylara geçelim.

Bebek Battaniye Anlatımlı Modelleri

İstediğiniz renk düzeninde örüp kullanacağınız çok şık bir örnek. İki renkli veya çok renkli olarak örebilirsiniz. Modelde pembe ve beyaz kullanılmış. İp olarak alize happy baby tercih edilmiş. Tığ olarak ise 2,5 mm kullanıldı. Battaniyeye 180 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin üzerine trabranlar yapıyoruz. Tığımıza ip dolayıp  iki kerede çıkarıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde örüyoruz. Bir üst sırada 2 zinciri 1 trabzan 2 zincir aynı yuvaya 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 2 zincir çekip 1 trabzan bu şekilde V yapıyoruz. Tur sonuna kadar örüyoruz. Bir üst sırada V birincisine belinden tığımızı dolayıp fıstık yapıyoruz. Sonra ortasına 3 trabran 2 zincir 3 trabzan yapıyoruz sonra V ikincisine tekrar belinden dolayarak fıstık yapıyoruz ve diğer yuvaya zincir çekmeden geçiyoruz. Bir sıra beyaz bir sıra pembe ile bebek battaniyemizi tamamlıyoruz. Sonra dilediğiniz kenar oyası ile süsleyebilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 9

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 8

Bebek Battaniyeleri Örgü 1

Bebek battaniyesi örgü örneğinden biraz bahsettik. Battaniyeyi tek renk veya iki renk yada çok renkli olarak örebilirsiniz. Şimdi videolu olarak tarifini izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler