Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Çapraz İlmek Battaniye Örneği

Kadife ipten birçok örgü modelleri örüyoruz. Kadife ipten amigurumi, kadife ipten yastık modelleri, kadife ipten bebek örgüleri, kadife ipten patik modelleri, kadife ipten çanta modelleri gibi birçok örgü ördük. Bugün daha önce farklı örgü modellerinde kullandığımız çapraz ilmekler örgü modelini kadife iple battaniye örüyoruz. Kadife ipten çapraz ilmek battaniye örneği istediğiniz ölçülerde öreceğiniz örneklerden. Tığ işi örgülerden, şiş örgü örneklerinden beğendiğimiz örneklerden kadife ip battaniye modelleri örebilirsiniz. Afgan battaniye modellerinden motifli örneklerden de battaniyeler örebilirsiniz. Çiçekli kadife ip battaniye yapılışı ponponlarla yaptığımız çiçek gibi duran bir tarif. Çok kolay, çok şık bir örnek. Kadife ipten çapraz ilmek battaniye örneği detaylarına geçelim. Keyifle örgülerimizi örelim.

Çapraz İmek Battaniye Nasıl Örülür?

Etol şal modellerinde, örgü kazak modellerinde, yazlık örgü modellerinde çeşitli iplerle kullandığımız bir örnek. Bugün kadife iple örüyoruz. Kadife ipten çapraz ilmek battaniye örneği kalın iplerle örüldüğü için çok çabuk bitecektir. Kısa sürede bitirebileceğiniz bir örnek. Battaniyenin ölçüleri 127 x 152,5 cm ebatlarında. Sizde istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

Az önce bahsettiğimiz ölçülerde bir battaniye örmek isterseniz şişe 120 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Kadife iple 4-5 ip kullanılmış. 8 mm şiş ile örülmüş. Kenarları püsküllerle süslenmiş bir battaniye.

Kadife İpten Çapraz İlmek Battaniye Örneği

Kadife İpten Çapraz İlmek Battaniye Örneği 1

Battaniye çok güzel duruyor. Püsküller ayrı bir hava katmış. TV karşısında çayımızı yudumlarken, güzel bir film izlerken, kitap okurken TV battaniyesi olarak da kullanmak için güzel bir model. Kadife ipten çapraz ilmek battaniye örneğinin nasıl yapıldığını izleme zamanı.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-criss-cross-stripes-knit-blanket/BRK0502-027069M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler