Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Havai Fişek Battaniye Yapımı

Birçok örgü modelinizde kullanacağınız güzel bir model daha hazırladık. Bebek battaniyesi modellerinde, kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Modelin şemasını ve videosunu sizlerle paylaşacağız. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz. Sizlere , örgü severlere en yeni modelleri bulup yayınmaya devam edeceğiz. Yine güzel bir model hazırladık. Orjinal ismi ile yayınlıyoruz. Havai fişek örgü modeli battaniye. Yapılışı kolay ama duruşu çok güzel bir örnek. Tığ işi örgü modellerinden battaniyeler çok güzel oluyor. Tabi ki şiş örgü modelleri de. Örgünün her  çeşidini seviyorum. Battaniye modelleri arıyorsanız ve büyük motifli olsun diyorsanız mozaik battaniye nasıl yapılır modelimizi inceleyip örgü yatak örtüsü modelleri, battaniye modelleri olarak yapabilirsiniz. Çok şık bir örnek. Şiş örgü örneklerine ise yapraklı battaniye yapılışını yapabilirsiniz. 4 motifi bir araya getirip 1 motif elde ediyorsunuz. Daha fazla bebek battaniyesi modelleri ve yapılışları için sayfamıza bekleriz.

Havai Fişek Battaniye Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü klozet takımı modelleri yapmak isteyenler de bu güzel motiften yapabilir. Örgü minder yapımında da kullanabilirsiniz. Modelin nasıl yapıldığına dair şemayı vermekle işe başlayalım. Yastık için 18 motif gerekiyor. 100 * 110 battaniye ölçüleri için 56 motif gerekiyor. Bir motif 14 cm ebatlarında. Pamuklu bir iplik ve 3 mm tığ kullanılarak yapıldı.

Havai Fişek Battaniye Yapımı

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturarak başlayalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve 15 trabzan yapalım.

3.tur : Bu turda her ilmeğe önce sık iğne sonra tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yaparak tamamlayalım. ( bu işlemi motifin tersinden yapıyoruz )

4.tur : Bu turu 3 zincir çekerek ve sık iğne ile batarak yuvalar yaparak tamamlıyoruz.

5.tur : Şimdi her yuvaya arada zincir çekmeden 3 trabzan yapalım.

Modelin ilk 5 turu bu şekilde yapılıyor. Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Şimdi modelin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler