Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çıtı Pıtı Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerine yepyeni bir örnek ekliyoruz. Tek renk iplerle çıtı pıtı örgü bebek battaniyesi yapılışı örüyoruz. Model çok şık. Ve üstelik örmesi de çok kolay. O yüzden hepimiz rahatça örebiliriz. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Tek renk ipler ve ipimize uygun şişlerle en güzel bebek battaniyesi modellerini öreceğiz. Bebek battaniyesi için çok güzel örnekler kullanıyoruz. Bazen şiş örgü örnekleriyle bazen tığ işi örgülerle. Torunlarımıza, yeni doğacak bebeklerimize en güzel modelleri bulup örmeye başlıyoruz. Mesela şiş örgü örneklerinden battaniye yapılışı çok seveceğiniz ve farklı modellerin bir araya gelerek oluşturduğu battaniyelerden. 2 farklı motiften battaniye yapılışı ise tığla ördüğümüz modellerden. Tavşan motifli battaniye yapılışını da çok seveceksiniz. Hem erkek bebeklere hem de kız bebeklere keyifle öreceksiniz. Daha çok bebek battaniyesi yapılışına önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi çıtı pıtı örgü bebek battaniyesi yapılışını öğrenelim.

İki Şişle Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü bebek battaniyeleri yeni doğan bebekler için en çok örülen örgülerden biri. Hem şık battaniyeler örüyoruz hem de işlevsel modeller oluyor. Yani kullanışlı. Yaz kış kullanılacak battaniyelerle bebekler sıcacık oluyor. Üşümüyor. El emeği ve sevgiyle örülen battaniyeleri hediyelik fikirler olarak da düşünebilirsiniz. Bebekler için örgü örerken kaliteli ipleri kullanmaktan çekinmeyelim. Alerjik olmasın, yıkaması kolay olsun. Bebeklerin tenlerine zarar vermesin.

4 mm şiş ve güzel renkte bir iple örülen battaniye tamamlandığında aşağıdaki gibi duracak. Modeldeki ölçüler 60x 80 cm ebatlarında. İlmek sayılarını 2 ve katları +1 ilmek atarak belirliyoruz. 131 ilmek ile başlanmış.

Çıtı Pıtı Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü örmek, örgü bebek battaniyesi örmek hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için çok güzel bir hediye olacak. Aynı zamanda örgü örmek el becerimizi geliştirecek, stresi azaltacak, rahatlatacak aktivitelerden. Son olarak videoya geçelim ve çıtı pıtı örgü bebek battaniyesi yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler