Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Ayıcıklı Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Bebek battaniyesinde motifli örnekleri sevenler için sevimli ayıcıklı bebek battaniyesi anlatımlı güzel bir örnek hazırladık. Örerken işinizi kolaylaştırması için yazımıza video ekledik. Daha önce de sizlere ayı motifli bebek battaniyesi yapımı resimli olarak vermiştik. Bu motifi düz bir battaniye örüp üzerine dikebilirsiniz. O şekilde de çok güzel olacaktır. Evde kalan ipleri değerlendirmek için diğer güzel bir tarifimiz olan ekose desenli bebek battaniyesi yapımını da torunlarınız için, kızlarınız için, oğullarınız için örebilirsiniz. Satış yapan arkadaşlar için güzel ve kolay bir model. Daha farklı modellerimiz için bebek battaniyesi modelleri başlığımız altında bulunan örnekleri inceyelebilirsiniz.

Ayıcıklı Bebek Battaniyesi Anlatımlı

Yine güzel bir motifli bebek battaniyesi örneği. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Önce yuvarlak kısmı yani ayıcığın kafasını yapıyoruz. Daha sonra kenar kısımlarını örerek köşe oluşturuyoruz. Ve en son olarak ayının burnunu, gözlerini işliyoruz. Yapılışını videoda ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz.

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayıp toplamda 12 trabzan yapıyoruz.

2.tur : 3 zincir ile bir üst tura çıkıyoruz. Her ilmeğe 2 kez batarak 24 trabzan yapıyoruz.

3.tur : Bu turu 1 ör 1 artır ile devam ediyoruz. 1 ilme üzerine 1 kez batıyoruz. Bir sonrakine ise aynı yere 2 kez batıyoruz.

4.tur : Bu turda ise 2 ör 1 artır ile devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar 2 ilmeğe tek 3. ilmeğe ise aynı yere 2 trabzan yaparak devam ediyoruz.

5.tur : Bu turda 3 ilmeğe tek 4. ilmeğe aynı yere 2 trabzan yaparak artırmalara devam ediyoruz.

Tur sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak motifin büyüklük ve küçüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Ayıcığın kafa kısmını bitirdik. Kalan kısımları videodan takip ederek yapabilirsiniz. Bittiğinde motifimiz aşağıdaki gibi görünecektir.

Videolu, Ayıcıklı Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Ve ayıcığımızın nasıl yapıldığının videosu.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler