Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kuş Yastık Yapılışı

Amigurumi örgü tariflerimiz arasına harika bir örgü yastık modelleri yapılışı ekliyoruz. Örgü yastık modellerinden anlatımlı tariflerimiz olmuştu. Şimdi anlar arasına harika bir örnek ekliyoruz. Çok beğeneceksiniz. Örgü kuş yastık yapılışına geçmeden önce diğer modelleriminizin birkaçından bahsedelim. Amigurumi örgü yastık yapılışı modellerinden bahsetmiştik. Sevimli hayvanlardan oluşan yastıklar. Ayıcıklar, dinozorlar, aslanlar, kurbağalar, zürafalardan oluşan yastıklar. Güneş yastık yapımı çocuk odalarına çok yakışacak. Penye ipten tavşan yastık yapımı ise yine çocuk odaları, bebek odaları için keyifle öreceğiniz modellerden. Önceki birkaç modelden bahsettik. Şimdi yeni modelden bahsedelim. Hadi örgü kuş yastık yapılış detaylarına geçelim.

Kuşlu Yastık Nasıl Örülür?

Örgü kuş yastık yapılışının detaylarını sizlere şemalı olarak hazırladık. Tığ işinden sık iğne biliyorsanız çok rahatlıkla örebilirsiniz. Sık iğne, tarbzanlarla oluşan bir yastık. Çiçekli renkli motiflerin yerine farklı beğendiğiniz dantel örneklerini de kullanabilirsiniz. Çok sevimli bir yastık. Bu güzel yastık için istediğiniz renklerde pamuklu iplik, kullanacağınız ipe uygun tığ, 2 adet göz düğme kullanabilirsiniz, elyaf gerekli olacak.

Aşağıda gördüğünüz şema gövdenin sol yarısı.

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 3

Aşağıdaki şema kuşlu yastığın sağ yarısı.

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 4

Gaganın şeması da hemen aşağıdadır.

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 5

Cep kısmı için bir daire örüp 2 ye katlayarak yastığın üzerine dikiyoruz.

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 6

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 7

Tüm parçaları örüp dikiyoruz ve içini elyaf ile dolduruyoruz. Ortaya harika bir yastık çıkıyor. Her renk ile örebilirsiniz. Cep kısımlarını farklı dantellerle örebilirsiniz. Kalp danteller örüp dikebilirsiniz. İşte yastığın son hali.

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 8

Örgü Kuş Yastık Yapılışı

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 1

Örgü Kuş Yastık Yapılışı 2

Kaynak : https://ladynweb.ru/igrushka-podushka-ptichka.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler