Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Desen Dekoratif Yastık Yapılışı

Yıldız tekniğini daha çok lif modellerinde kullanıyoruz. Bugün lifte kullandığımız tekniği dekoratif yastık yapımında kullanacağız. Yine aynı tekniği hasır iplerle örgü amerikan servis yapımında da kullanmıştık. Önceki yazılarımız arasından tariflere ulaşabilirsiniz. Kırlent modelleri ev dekorasyonumuza şıklık katıyor. Desen desen motif motif kırlentler örüyoruz. Balkonda, salonda, yatak odalarında veya çocuk odası dekorasyonunda çok kullanıyoruz. En güzel modelleri seçiyor en güzel örnekleri bulup tığ işi veya şiş örgü veya makrome fark etmez keyifle örüyoruz. Son zamanlarda dekoratif yastık modelleri olarak makrome kırlent kılıfı da tercih ediliyor. Makrome modellerinden birçok çalışma dekor ürünü olarak yapılıyor. Bu çalışmayı ince makrome ipleriyle de yapabilirsiniz. O zaman tığ boyutunuzu ayarlamanız gerekir. Tabi yastığın boyutları da değişecektir bunu unutmamak gerekir. Yıldız deseni sadece liflerde değil birçok yerde kullanıyoruz. Yıldız desen dekoratif yastık yapılışına geçiyoruz.

Yıldız Desen Yastık Nasıl Örülür?

Yıldız desenin yapılışını sizlere güzel bir videoyla hazırladık. Yıldız desen dekoratif yastık yapılışında öğrendiğimiz teknikleri lif örneklerinde de kullanabilirsiniz. Farklı örgülerde de. Yastık için 3 mm tığla 50 gramlık 120 metre uzunluğunda % 52 merinos yünü % 48 akrilik iplerden 7 şer adet kullanılmış. Eğer yastığın arka tarafında da yıldız örneğini kullanacaksanız ip ölçüsü değişecektir.

Yıldız Desen Dekoratif Yastık Yapılışı

Yastık bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. 2 farklı renkle örülmüş örneğini gördük. Sırada lifin nasıl yapıldığını yani yıldız tekniğinin nasıl yapıldığını görelim.

Kaynak : https://www.katia.com/revista.php/patterns-autumn-winter-home-cushion-6052-2.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler