Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Düğüm Yastık Yapılışı

Parmaklarımızla örgü örüyor ve daha sonra bu örgüyü düğüm yastığa çeviriyoruz. Örgü düğüm yastık yapılışını sizlere resimlerle adım adım hazırladık. Tabi resimlerden anlaşılamaz, karışık gelirse diye güzel bir videoda hazırladık. Videoda olduğu gibi dilerseniz kumaşlarla da yapabilirsiniz. Kalın iplerle, kordon iplerle, kadife iplerle, penye iplerle, pamuklu makromelerle örebilirsiniz. Kırlent modelleri olarak ev dekorasyonunda, çocuk odalarında, yatak odalarında kullanabilirsiniz. Beşik içinde de kullanabilirsiniz. Benzer tarzda daha önce örgü beşik koruyucu yapımı paylaşmıştık. Yine o modelleri de esnek kumaşlardan yapabilirsiniz. Yine beşik koruyucularını örgüden de yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanacağınız güzel bir yastık tarifimiz daha var. El örgü hırka modellerinde ve bebek örgülerinde çok kullanılıyor. Ahududu örneği. Ahududu kırlent nasıl yapılır önceki yazılardan bulabilirsiniz. Parmaklarımızla tığ ve şiş kullanmadan ördüğümüz örgü düğüm yastık yapılışına geçelim.

Örgü Düğüm Yastık Nasıl Örülür?

Kalın iplerle parmaklarla örülen çok güzel bir yastık. Örgü düğüm yastık yapılışı için kalın ipler kullanıyoruz. Aşağıdaki gibi bir ip seçebilirsiniz.

Örgü Düğüm Yastık Yapılışı 29

Bu ipten bulamazsanız benzer ipler kullanabilirsiniz. Yukarıda kullanabileceğimiz ip çeşitlerinden bahsetmiştik. Yastığın boyutları 45 cm x 38 cm ebatlarında. Yüksekliği ise 20 cm. Şimdi yastığımıza başlayalım.

Yastığı istediğimiz boyutlara gelene kadar bu şekilde örüyoruz. Şimdi yastığı düğüm haline getirme zamanı.

Şimdide kumaşla yapılmış benzer bir örneği inceleyelim.

Kaynak : https://blog.buttinette.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler