Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır?

O kadar güzel bir motif ki her modele yakışıyor. Ne örmek isterseniz bu motifle oluyor. Battaniye modelleri, kırlent modelleri , hırka modelleri, yelek modelleri, örgü kalemlik modelleri… Aklınıza ne gelirse. Daha önce birçok kez bu güzel motifli farklı örgü modelleri yaptık. Yapılışını sizlere gösterdik. Bugün tekrar paylaşıyoruz. Ve aynı motifle yapılmış 14 farklı model paylaşımı yapıyoruz. Bu güzel motifle daha önce çok şık hanım dilendi bey beğendi hırka yapılışını göstermiştik. Renklerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Rengarenk hırka yapabilirsiniz. Bugünlerde renkli el örgüsü hırkalar çok moda. Bu motifle yapılmış. Yine aynı motifle renkli kare bebek battaniyesi yapımın renklerle oynayarak çok farklı modellerde yapabilirsiniz. Çok şık panço modelleri yapabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi yelek örneği yapabilirsiniz. Bende kızım için yapmıştım patik bir iple.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Örgü Modeli

Tek bir motifi istediğiniz gibi büyütebilirsiniz. Küçük küçük motifler örüp hanım dilendi bey beğendi yatak örtüsü yapabilirsiniz, battaniye modelleri yapabilirsiniz. Renklerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Her bir turda renk değiştirebilirsiniz. Tek renk örebilirsiniz. Her bir motifi renk renk yapabilirsiniz. Birazdan aynı motifle yapılmış en güzel 14 farklı modeli göreceksiniz. Renk değişimleri ile muhteşem. Orta kısımlarda farklı renk motif, kenar kısımlarda farklı renk motif kullanabilirsiniz. Şimdi motifin nasıl yapıldığının şemasını verelim. Yapılışını ayrıntılı bir şekilde birçok kez paylaşmıştık.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 8

Şemada ch zincir, dc trabzan, sc sık iğne, start here başlama noktası ve sl – st ise ilmek kaydırma anlamına geliyor. Şimdi aynı motifle yapılmış birbirinden güzel örnekleri görelim.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 13

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 12

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 11

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 10

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 9

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 7

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 6

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 5

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 4

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 3

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 2

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır? 1

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motif Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://beautifulcrochetstuff.com/beautiful-granny-square-inspiration/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler