Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Karanfilli Yastık Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ile kalpli ve karanfilli yastık tarifi hazırladık. Kırlent modellerini evinizin istediğiniz her köşesinde kullanabilirsiniz. Sadece örgü karanfil yapımını da çeşitli süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Kalpli desenin daha küçük halini daha önce bebek battaniyesinde kullanmıştık. Şimdi kırlent modelinde kullanacağız. Bu fikir karanfilleri kullanma fikrini battaniyede de deneyebiliriz. Dekoratif örgü yastıklar evimize şıklık katıyorlar ve harika duruyorlar. Eskiden dantel örneklerinden, kanaviçe etamin örneklerinden kırlentler olurmuş. Her çeyizde mutlaka olurmuş. Karanfilli yastık yapılışı da dantelle yapılmış ve çiçeklerle süslenmiş bir model. Şimdi biraz daha modern bir şekilde kullanılıyor. Makrome kırlent yapımı örülüyor makrome düğüm çeşitleri ile. Kanaviçeler modernize ediliyor. Danteller örgü çiçek modelleri ile süsleniyor. Dantel olarak örülmüş ve çiçekle süslenmiş yastığımızın yapılışına geçelim.

Karanfilli Yastık Nasıl Örülür?

Karanfilli yastık yapılışında karanfil detayı çok güzel olmuş. Sizde farklı örgü çiçeklerle bu detayı yapabilirsiniz. Kırlent için şemamızı hazırladık. Karanfiller içinde. Yastığın arka kısmı için file örgü, kafes örgü kullanabilirsiniz. Kumaş geçirebilirsiniz isterseniz. Hemen sizlere önce yastığın şemasını verelim.

Karanfilli Yastık Yapılışı 6

Yastık için 118 zincir çekilmiş ve şema  uygulanmış. Arka kısım için ağ örgü kullanabilirsiniz. Şimdi karanfillerimizin şemasını görelim.

Karanfilli Yastık Yapılışı

Karanfilli Yastık Yapılışı 1

Karanfilleri tek başına örüp örgü dekor olarak kullanabilirsiniz. Vazo içinde kullanabilirsiniz. O şekilde de çok güzel duruyor. İnce dantel ipleri ile batik iplerle örebilirsiniz karanfilleri. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Harika olmuş değil mi.

Karanfilli Yastık Yapılışı 2

Karanfilli Yastık Yapılışı 3

Karanfilli Yastık Yapılışı 4

Karanfilli Yastık Yapılışı 5

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/podushka-kryuchkom-s-gvozdikami/

Benzer İçerikler
One thought on “Karanfilli Yastık Yapılışı”
  1. Brasília Franco dedi ki:

    Lindos trabalhos.Produzi-los é uma higiene mental e os resultados alegram os olhos e o coração.
    Obrigada pelos modelos e explicações.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler