Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Kırlent Yapımı

İlk defa makrome düğüm çeşitlerini deneyecekler için kolay bir proje. Makrome kırlent yapımı için ipleri aynı şekilde kumaşa geçirip istediğiniz düğüm teknikleri ile kırlent modelleri yapabilirsiniz. Kıyafetlerinizi, tişörtlerinizi, elbiselerinizi süslemek için modern makromeleri kullanabilirsiniz. Makrome ipleri ile, taranabilir makrome ipleri ile birçok proje yaptık. Pazar çantaları yaptık. Omuz çantası modelleri yaptır. Runner yaptık. Makrome runner nasıl yapılır önceki yazılardan bulabilirsiniz. Ana sayfadan makrome yazıp tüm modellere ulaşabilirsiniz. Makrome duvar süsleri modelleri yaptık. Şimdi de evimizi süsleyecek, ev dekorasyonumuza canlılık katacak, dekorumuza uygun renklerle makrome kırlent yapımı hazırladık. Malzeme listesi ile kolay kırlent yapımının aşamalarına geçelim.

Makrome Kırlent Yastık Nasıl Yapılır?

Makrome kırlent yapımında kullandığımız düğüm temel düğümlerden. Orta okul yıllarında bizlere birkaç temel düğüm tekniklerini anlatmışlardı. Ve o düğümlerle harika kendin yap projeleri yapmıştık. Gazetelikler, saksılıklar, duvar süsleri, çantalar ördük. Benim yaptığım duvar süsü annemin evinde duvarda hala durur. Şimdilerde çok daha güzel projelerde çok daha güzel düğüm teknikleri ile çalışmalar yapılıyor. Hadi kolay makrome kırlent yapımına geçelim.

  • Yastık kılıfı ( hazır da alabilirsiniz veya istediğiniz ölçülerde kendiniz dikebilirsiniz)
  • İstediğiniz kalınlıkta pamuklu makrome ipi
  • Makas
  • Bant

Makrome Kırlent Yapımı 8

Önce şunu belirtmek isterim. Ölçüler resimde gördüğünüz model içindir. Basit bir düğüm tekniği. Ağır teknikler veya kırlentin her tarafını kaplayacak bir model seçerseniz ip uzunluğunuzu ona göre belirlemelisiniz. 1 m uzunluğunda 10 adet ip kesiyoruz.

Makrome Kırlent Yapımı 7

Kırlentin üzerine eşit olarak yerleştirelim ipleri.

Makrome Kırlent Yapımı 2

Ve şimdi makas veya tığ yardımı ile ipleri geçireceğimiz kısımları delikler açalım. İpi burdan geçirelim. Sabitleyelim.

Makrome Kırlent Yapımı 3

Makrome Kırlent Yapımı 6

Ve kırlenti daha önce düğüm tekniklerinde paylaştığımız gibi örelim.

Makrome Kırlent Yapımı

Makrome Kırlent Yapımı 1

Sizde kendinize özel beğendiğiniz düğüm teknikleri ile yastıklar yapabilirsiniz. Sonda kalan kısımları tarayarak püskül görüntüsü verebilirsiniz. Basit ama çok şık bir yastık oldu.

Makrome Kırlent Yapımı 5

Makrome Kırlent Yapımı 4

Kaynak : https://brepurposed.porch.com/2017/03/08/diy-macrame-pillow/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler