Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dokuma Desenli Kırlent Modelleri

Sizlere  çok güzel bir galeri hazırladık. Hepsi birbirinden güzel kırlent modelleri. Dokuma kırlent modelleri. Etamin kumaşa işleyerek yapılıyor. Aranızda bilenleriniz vardır mutlaka. Yapmış ve ev dekorasyonunda kullanıyordur . Ben yeni gördüm açıkçası. Etamin kumaşı farklı şekilde çapraz olarak değilde düz olarak işleyip desen veriliyor. Sizlere daha önce keçe kırlent modelleri , örgü kırlent modelleri ve kumaş kırlent modellerinden oluşan galeri hazırlamıştık. Böyle bir galeri hazırlamamıştık.

İlk olarak sizlere galeride kırlent modelleri ve desenlerinin nasıl yapıldığı ile alakalı resimler sunacağız. Sonrasında bu teknikle yapılmış kırlent modellerini göreceksiniz. Aynı teknikle birçok şey yapabilirsiniz. Küpe modelleri, cüzdan modelleri, yatak örtüsü modelleri, çanta modelleri, halı , paspas, tablo, yelek modelleri ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Çok şık ve kolay. Hadi birlikte model ve desenleri görelim önce. Tam 18 tane model ve desenin nasıl yapıldığı hakkında resim. İstediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Canlı renkler, soft renkle, koyu renkler. Hangi rengi seviyorsanız uygun bir renkle uyarlayarak çeşit çeşit kırlent yapabilirsiniz.

Bu işin ismi bargello olarak geçiyor. Bargello nakışı örneklerine çok güzel modeller hazırladık. Şimdi birkaç şablon görelim.

Bargello Nakışı Nasıl Yapılır?

Şablon ve oluşturduğu desenler verilmiştir. Sevdiğiniz renklerde işleyebilirsiniz. Kırlent modelleri, çanta modelleri yapabilirsiniz.

 

Şimdide aynı teknikle yapılmış birbirinden güzel 100 tane bargello el nakışı kırlent modeli görelim. Yukarıdakilerle birlikte 118 kırlent modeli oldu. Üst resimde nasıl yapıldığına dair bilgi var. İpleri sararak , işleyerek yapılıyor. Yine galeri içinde de bazı desenlerin nasıl yapıldığına dair bilgi bulabilirsiniz.

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/5103149/post358699501

http://irinapetrenko.blogspot.com.tr/2014/01/blog-post_3822.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler